Jan Paweł II na 75 lat “Niedzieli”

![][1]Dziękuję Bogu, że wspiera swoją łaską dzieło, które nieustannie rozwija się ku pożytkowi wiernych” – napisał Jan Paweł II w liście do pracowników tygodnika katolickiego “Niedziela”. Życzył im, by rozwój formy pisma zawsze szedł w parze z głębią publikowanych w nim treści. “Niedziela” w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia. Autorzy i cz [1]: zdjecia/news/niedziela_logo1.gif

“Dziękuję Bogu, że wspiera swoją łaską dzieło, które nieustannie rozwija się ku pożytkowi wiernych” – napisał Jan Paweł II w liście do pracowników tygodnika katolickiego “Niedziela”. Życzył im, by rozwój formy pisma zawsze szedł w parze z głębią publikowanych w nim treści. “Niedziela” w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia. Autorzy i czytelnicy pisma spotkają się na uroczystości z okazji jubileuszu w sobotę 22 września.

Redakcja serwisu www.wiara.hoga.pl dołącza się do życzeń składanych Jubilatce.

Poniżej przytaczamy cały tekst listu Papieża.

“W tym roku mija 75 lat od założenia tygodnika «Niedziela». Jest to data warta wspomnienia, bo nawiązuje również do początków istnienia diecezji częstochowskiej. To nie zbieg okoliczności, ale fakt świadczący o duszpasterskiej mądrości biskupa Teodora Kubiny, który zakładając ten tygodnik, widział w nim niezbędne narzędzie ewangelizacji. Pragnął, aby pismo docierało do rodzin i było dla wszystkich źródłem informacji, katechizmem i modlitewnikiem. Miało ono nieść pomoc duszpasterzom w misji kształtowania sumień.

Wiadomo, że najpierw okupacja, a potem komunistyczne rządy przerwały wydawanie «Niedzieli», aż do roku 1981. Jakby na wynagrodzenie tych mrocznych lat pismo odrodziło się jako tygodnik ogólnopolski i cieszy się dobrym przyjęciem czytelników. Dziękuję Bogu za to, że wspiera swoją łaską to dzieło, które nieustannie się rozwija ku pożytkowi wiernych. Życzę, aby rozwój struktur i form zawsze szedł w parze z głębią treści. Niech Wasze pismo spełnia nadzieje, jakie pokłada w nim obecny Pasterz Archidiecezji Częstochowskiej, i niech skutecznie przekazuje kolejnym pokoleniom nowego tysiąclecia ponadczasowe wartości duchowe.

Proszę Boga o wszelkie potrzebne dary Ducha Świętego dla Księdza Redaktora Naczelnego, Redaktorów i Pracowników tygodnika «Niedziela». Tą modlitwą obejmuję również Czytelników w Polsce i poza jej granicami. Wszystkim z serca błogosławię”.

Jan Paweł II, Watykan, 16 czerwca 2001 r.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
27°C Sobota
wieczór
24°C Niedziela
noc
19°C Niedziela
rano
27°C Niedziela
dzień
wiecej »