Abp Stanislao Karlic, przewodniczący Konferencji Biskupów Argentyny zaapelował do społeczeństwa o zwalczanie korupcji we wszystkich dziedzinach życia.
Abp Stanislao Karlic, przewodniczący Konferencji Biskupów Argentyny zaapelował do społeczeństwa o zwalczanie korupcji we wszystkich dziedzinach życia.
"Przyznajcie się do grzechu! Ze szczerym żalem i determinacją zakończcie wszelką niemoralną korupcję w rodzinach i społeczeństwie, w życiu politycznym i ekonomicznym"- powiedział biskup podczas Mszy św. rozpoczynającej trzydniowe zebranie episkopatu w San Miguel,.
"Szatan być może jest głęboko w nas, ale nie jest w stanie zmienić naszej duchowości. Codziennie spotykamy się twarzą w twarz z pokusą grzechu, lecz także z tajemniczym miłosierdziem Boga. Jest to duchowa walka ze złem, które musimy zwyciężyć"- mówił abp Karlic.
Hierarcha przypomniał, że biskupi są "sługami Boga, obrońcami Jego sakramentów i miłosierdzia". Abp Karlic podkreślił, że biskupi muszą "głosić prawdę, że Syn Boga stał się człowiekiem, dlatego każdy człowiek jest synem Boga, a wszyscy jesteśmy rodziną - Kościołem." "Naszym zadaniem jest
pielęgnowanie braterstwa i wszelkich wartości pochodzących od Boga. Tylko miłość Boga i bliźniego daje nam nadzieję na sprawiedliwość i braterstwo w społeczeństwie" - powiedział.
Argentyna, która w 2010 roku obchodzić będzie dwusetną rocznicę swojej państwowości, jest krajem o głębokich korzeniach katolickich. Jej konstytucja zaczyna się inwokacją skierowaną do Boga jako "źródła mądrości i sprawiedliwości". Także barwy flagi narodowej - błękit i biel - nawiązują do postaci Niepokalanej Maryi.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.