![][1]Pierwsze watykańskie euro - tylko monety, z podobizną Jana Pawła II na rewersie - pojawią się dopiero w marcu. Nowa waluta europejska jest już jednak w obiegu za Spiżową Bramą. Przyjmują ją Muzea Watykańskie, do których wstęp kosztuje obecnie 10 euro, czyli o 1300 lirów więcej niż do tej pory, i urząd załatwiający błogosławieństwa papieskie (nowa cena [1]: zdjecia/euro1.jpg
Pierwsze watykańskie euro - tylko monety, z podobizną Jana Pawła II na rewersie - pojawią się dopiero w marcu. Nowa waluta europejska jest już jednak w obiegu za Spiżową Bramą. Przyjmują ją Muzea Watykańskie, do których wstęp kosztuje obecnie 10 euro, czyli o 1300 lirów więcej niż do tej pory, i urząd załatwiający błogosławieństwa papieskie (nowa cena - 5 euro, tzn. o 1700 lirów drożej).
Nowymi pieniędzmi można też płacić za zdjęcia z audiencji generalnej, w watykańskiej aptece i na poczcie, gdzie ceny nie uległy zmianie. Dostępny dla pracowników Stolicy Apostolskiej i członków korpusu dyplomatycznego supermarket oraz magazyny z odzieżą i sprzętem RTV zamknięte są do 12 stycznia, najprawdopodobniej w związku z wprowadzeniem euro. Klienci obawiają się nowych podwyżek.
W puszkach na ofiary w Bazylice św. Piotra euro są jeszcze rzadkością. Zakrystianie spodziewają się wzrostu datków w lirach w miarę zbliżania się terminu ich wyjścia z obiegu, wyznaczonego na 28 lutego br.
Watykańskie monety euro, w liczbie 26 tys. sztuk łącznej wartości 671 tysięcy, zostaną wybite przez włoską mennicę państwową dopiero po zakończeniu produkcji włoskich euro.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.