Palestyńczycy do pustelni?

Mimo ciągłej niepewności, czy i ilu z trzynastu wydalonych z Betlejem bojowników palestyńskich trafi do Włoch, w prasie pojawiają się spekulacje na temat ich ewentualnego miejsca pobytu. Jak twierdzi "Corriere della Sera", mogliby się oni zatrzymać w tzw. Valle Santa, świętej dolinie w pobliżu Rieti w Lacjum, gdzie znajdują się cztery pustelnie franciszkańskie. Watykan miał już w tej sprawie konta

Mimo ciągłej niepewności, czy i ilu z trzynastu wydalonych z Betlejem bojowników palestyńskich trafi do Włoch, w prasie pojawiają się spekulacje na temat ich ewentualnego miejsca pobytu. Jak twierdzi "Corriere della Sera", mogliby się oni zatrzymać w tzw. Valle Santa, świętej dolinie w pobliżu Rieti w Lacjum, gdzie znajdują się cztery pustelnie franciszkańskie. Watykan miał już w tej sprawie kontaktować się z Nazareno Figorilli, założycielem "forum dialogu międzyreligijnego" Civilta' dell'Amore, którego poproszono, by się zorientował na miejscu co do możliwości umieszczenia Palestyńczyków w którejś ze wspólnot zakonnych.

Przełożony jednej z nich, ojciec Aldo La Neve, oświadczył: - Jesteśmy otwarci dla wszystkich, nawet dla Bin Ladena. Dodał jednak, że jak dotąd nikt się z nim nie kontaktował.

Zapytany, czy przyjmie u siebie banitów z Palestyny, jeden z mnichów przebywających w pustelni "Fonte Colombo" odparł: - Jak tylko się ktoś pojawi, ja odchodzę. Przypomniał, że czasowa obecność w jednej ze wspólnot franciszkańskich skazanego na dożywocie Ericha Priebke, kata żydowskiej ludności Rzymu w czasie niemieckiej okupacji, naraziła braci na niemiłe komentarze i zburzyła ich spokój. - Oprócz tego mamy tu nowicjuszy, byłoby to więc jak połączenie dyskoteki ze szpitalem - zauważył pustelnik.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
24°C Sobota
noc
21°C Sobota
rano
28°C Sobota
dzień
29°C Sobota
wieczór
wiecej »