Zaproście Jezusa!

Specjalne przesłanie do młodych zgromadzonych na czuwaniu nad jeziorem lednickim przesłał jak co roku Ojciec Święty. Młodzi wysłuchali słów Ojca Świętego z nagranej przez niego taśmy magnetowidowej. W swoim przesłaniu Papież nawiązał do tematu spotkania – Wesela w Kanie Galilejskiej i powiedział "Cokolwiek Wam rzecze Chrystus, to czyńcie".

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

Już po raz kolejny, wędrując w duchu na Pola Lednickie, jednoczę się z Wami w myślach i w modlitwie. Dziękuje Bogu za Wasz młodzieńczy zapal oraz gorące pragnienie oddania siebie i własnej przyszłości Chrystusowi.

W tym roku przeżywacie na Lednicy wydarzenie Kany Galilejskiej. O czym mówi to wydarzenie? Jego centrum stanowi oblubieńcza miłość, która zjednoczyła nowożeńców. Miłość ta, potwierdzona przed Bogiem, staje się fundamentem małżeńskiej jedności i rodzinnej wspólnoty. Wesele w Kanie mówi też o społecznej radości, jaką budzi widok szczęśliwego małżeństwa. Owszem, zarysowuje troski, jakie może, a nawet musi, przynieść codzienna rzeczywistość, ale pokazuje, że dzięki wstawiennictwu Maryi i działaniu Chrystusa Jej Syna troski te mogą znaleźć takie rozwiązanie, że staną się świadectwem Bożej łaskawości

A wszystko to dzięki temu, że jak czytamy "zaproszono na to wesele także Jezusa l Jego uczniów" (J 2,2).

Moi Drodzy! Jeżeli pragniecie, ażeby tajemnica Kany Galilejskiej miała znaczenie również dla Was, by łaska tamtego dnia trwała w Was i wydawała owoce szczęścia - zaproście Jezusa!

Zaproście Go do Waszych serc.

Zaproście Go do waszych rodzin.

Niech będzie pierwszym Gościem Waszych radości i trosk. Co dnia Go zapraszajcie, co dnia Go zapraszajcie razem z Maryją pod dach Waszego domu.

Gdzie gości Jezus, tam jest pokój i prawdziwe wesele!

Zawierzcie Mu swoją przyszłość i bądźcie pewni: On Was nie opuści.

Jeszcze jedno zdanie, które musicie zapamiętać. Są to słowa Matki Bożej, która tak mówi do sług weselnych: cokolwiek wam rzecze to czyńcie. Ja to dzisiaj powtarzam do Was: cokolwiek Wam rzecze On, Chrystus, to czyńcie - niech zawsze On będzie z Wami.

I Wy zostańcie Mu wierni na Lednicy, i na wszystkich Lednicach Polski i świata!

Niech Was Błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch święty.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
26°C Niedziela
dzień
27°C Niedziela
wieczór
23°C Poniedziałek
noc
19°C Poniedziałek
rano
wiecej »