Reklama

Mniej podatków

Zmiany i uzupełnienia do drugiej części Kodeksu Podatkowego Federacji Rosyjskiej, korzystne dla organizacji religijnych, weszły w życie na początku czerwca. Ustawę federalną, wprowadzającą te poprawki, podpisał 29 maja prezydent Rosji Władimir Putin. Według Służby Informacyjnej Patriarchatu Moskiewskiego, obecne zmiany opierają się na przeświadczeniu, że instytucje religijne nie mają charakteru ko

Reklama

Zmiany i uzupełnienia do drugiej części Kodeksu Podatkowego Federacji Rosyjskiej, korzystne dla organizacji religijnych, weszły w życie na początku czerwca. Ustawę federalną, wprowadzającą te poprawki, podpisał 29 maja prezydent Rosji Władimir Putin.

Według Służby Informacyjnej Patriarchatu Moskiewskiego, obecne zmiany opierają się na przeświadczeniu, że instytucje religijne nie mają charakteru komercyjnego i nie są nastawione na zysk, a napływające do nich środki nie są rozdzielane między założycieli. Zgodnie z nową redakcją Kodeksu wpływy do organizacji religijnych, uzyskane w wyniku sprawowania działalności kultowej, wytwarzania przedmiotów kultu i o przeznaczeniu religijnym, są odliczane od dochodów, uwzględnianych przy określaniu wysokości podstawy opodatkowania od zysków.

Na przykład nowa redakcja art. 219 stwierdza, że przy ustalaniu podstawy opodatkowania podatnik ma prawo uzyskać odliczenie od dochodów darowizn, przekazywanych organizacjom religijnym na prowadzenie przez nie działalności statutowej.

Art. 251 wlicza do dochodów nie podlegających opodatkowaniu majątek (w tym także środki pieniężne), jaki wpłynął do organizacji religijnej w związku z wykonywaniem obrzędów i ceremonii oraz produkcji literatury religijnej i przedmiotów o przeznaczeniu religijnym. Przy określaniu podstawy opodatkowania nie uwzględnia się również wpłat celowych, uzyskanych przez organizacje religijne w celu prowadzenia przez nie działalności statutowej.

W artykule 264 do wydatków, związanych z produkcją i realizacją, dodano wydatki podatników - organizacji, których majątek jest własnością organizacji religijnych. Do wykazu dochodów, nie uwzględnianych w celach podatkowych, dołączono wydatki organizacji religijnych związane z wykonywaniem obrzędów i ceremonii.

Według artykułu 181 nie są wyrobami jubilerskimi i nie podlegają akcyzie przedmioty o przeznaczeniu religijnym (z wyjątkiem obrączek ślubnych), przeznaczone do użytku podczas sprawowania obrzędów religijnych.

Działanie nowych postanowień obejmuje stosunki prawne, zaistniałe z dniem 1 stycznia 2002 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
3°C Wtorek
wieczór
1°C Środa
noc
0°C Środa
rano
2°C Środa
dzień
wiecej »

Reklama