Płyta córki Niemena

"Od Ciebie Panie zależy wszystko" – to wyznanie składa na swej debiutanckiej płycie wokalistka Eleonora Niemen, córka Czesława Niemena. Album można zaliczyć do gatunku elektro-pop. Debiutancki album Eleonory Niemen ukazał się 11 maja. Jest to pierwsze solowe przedsięwzięcie wokalistki. Na płycie znalazły się piosenki z tekstami, które Eleonora przez długi czas pisała do szuflady. Jest autorką więk

"Od Ciebie Panie zależy wszystko" – to wyznanie składa na swej debiutanckiej płycie wokalistka Eleonora Niemen, córka Czesława Niemena. Album można zaliczyć do gatunku elektro-pop. Debiutancki album Eleonory Niemen ukazał się 11 maja. Jest to pierwsze solowe przedsięwzięcie wokalistki. Na płycie znalazły się piosenki z tekstami, które Eleonora przez długi czas pisała do szuflady. Jest autorką większości kompozycji, w niektórych wspomógł ją Rafał Gorączkowski, który album wyprodukował.

Praca nad krążkiem zajęła im ponad dwa lata. Album można zaliczyć do nurtu muzyki elektronicznej, choć sama wokalistka używa określenia elektro-pop. Piosenki mają przeważnie klasyczne formy w nowoczesnej, elektronicznej oprawie. Przypominają kompozycje brytyjskiej wokalistki Dido, która rok temu wylansowała takie przeboje, jak "Here With Me" czy "ThankYou".

Kariera Eleonory trwa już od jakiegoś czasu. Zaczęło się od funkowego zespołu Ósmesmake. Potem były nagrania chórków na płytach "Światło" i "Puls" Natalii Kukulskiej oraz trasy koncertowe. Na płycie "Piasek" Andrzeja Piasecznego oprócz chórków zaśpiewała duet z wokalistą. Na płycie "Lodołamacz" - Pilich und Funk (projekt najlepszego polskiego basisty Wojciecha Pilichowskiego) wykonała piosenkę zespołu The Police "Message in A Bottle". Brała też udział w trasie promującej płytę.

Została zaproszona do nagrań albumu "Hosanna" gospelowego chóru Trzecia Godzina Dnia, w tym piosenek solowych "Nikodem" i "Czekam chwili". Brała udział w nagraniach płyty "Czy to nie ty?" zespołu Missio Musica. Wykonała tam również dwie solowe piosenki "Przyjdźcie do mnie" i "Jeśli ktoś".

Nowym doświadczeniem dla Eleonory był udział w nagraniu płyty Piotra Szczepanika "Guziki", na której znalazła się poezja Zbigniewa Herberta, Osipa Mandelsztama, Jana Lechonia i Leopolda Staffa. Na płycie "Bilet do raju" Piotra Nazaruka, dyrygenta Trzeciej Godziny Dnia, oprócz chórków zaśpiewała z nim w duecie w utworze "Czekaj na wiatr". Na najnowszej płycie Tomka Żółtko "Nienasycenia" Eleonora wykonała "Dziewczęcą balladę". Ma również na swoim koncie muzykę do filmu pt. "Obce ciało" Jasia Holoubka, studenta łódzkiej szkoły filmowej.

Na koncertach Eleonorze będą towarzyszyć doświadczeni muzycy. Na instrumentach klawiszowych zagra Rafał Gorączkowski, na gitarze Bolo Pietraszkiewicz (gitarzysta Małgorzaty Ostrowskiej), na perkusji Sebastian Urban (niegdyś współpracujący z zespołem Bajm oraz Natalią Niemen, obecnie koncertuje z chórem Trzecia Godzina Dnia), na basie Michał Fijalski (występujący dawniej z Natalią Niemen i Reni Jusis).

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Niedziela
wieczór
1°C Poniedziałek
noc
0°C Poniedziałek
rano
2°C Poniedziałek
dzień
wiecej »