Czechy pro–life!

Blisko trzy tysiące osób przeszło przez praskie ulice w obronie życia. Wśród nich – grupa polskiej młodzieży ze Szczecina.

Młodzi szczecinianie zrzeszeni w tamtejszej Civitas Christiana zostali zaproszeni do Pragi przez polskiego księdza pracującego w Czechach – Macieja Goździka. Wyjechali do Pragi nocą, jechali kilkanaście godzin, by wesprzeć Czechów w ich walce o prawny zakaz aborcji. Każdego dnia, legalnie zabijanych jest w Czechach 70 dzieci...

- Przywieźliśmy nasze transparenty, bębny i trąbki – będziemy głośno krzyczeć, że aborcja to zbrodnia – mówił jeden z organizatorów wyjazdu Adrian Perec.

Po godz. 12.00 w praskim kościele oo. dominikanów rozpoczęła się uroczysta Msza św. w intencji obrony życia. Uczestniczyli w niej wierni z całych niemal Czech. Na Mszę przyjechały całe rodziny. Następnie ok. 3 tys. osób przeszło ulicami Pragi. Czesi nieśli charakterystyczne, białe krzyże. Modlili się na różańcu, śpiewali maryjne pieśni. Młodzi Polacy prowadzili marsz – trzepotały flagi z rysunkami, przedstawiającymi dzieci nienarodzone. Wszyscy szli w rytmie wybijanym na bębnach przywiezionych z Polski.

- Ogromnie cieszymy się z obecności Polaków. Idziemy już po raz trzynasty, ale chyba pierwszy raz nasz marsz jest tak liczny i... głośny – mówiła Zdenka Rybova, organizatorka marszu. – Nasza cicha modlitwa i polska energia są tutaj bardzo potrzebne. Jan Paweł II mówił, że naród, który zabija swoje dzieci, ginie. A w 10milionowych Czechach w wyniku aborcji rocznie ginie 25 tys. dzieci! Pracuję z matkami, które stoją przed decyzją aborcji: jest im potrzebne wszechstronne wsparcie, ale przede wszystkim modlitwa...

Mimo przejmującego zimna, wszyscy obrońcy życia doszli do końca kilkukilometrowej trasy. Pod pomnikiem św. Wacława modlili się o zmianę mentalności Czechów, o zwalczenie cywilizacji śmierci. - Dziękujemy wszystkim za obecność i świadectwo – mówiła Zdenka Rybova. – Zapraszamy za rok.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  8°C Czwartek
  dzień
  8°C Czwartek
  wieczór
  7°C Piątek
  noc
  6°C Piątek
  rano
  wiecej »