Dziś pod francuską ambasadą w Warszawie odbyła się pikieta przeciwko tzw. małżeństwom dla wszystkich, zorganizowana przez Stowarzyszenie "La Manif Pour Tous". W proteście wzięli również udział Polacy solidaryzujący się z Francuzami.
W styczniu br. ulicami Paryża przeszło ponad 800 tys. osób, wyrażając swój sprzeciw wobec "małżeństwom dla wszystkich". Niestety, głos francuskiego społeczeństwa został zbagatelizowany przez rząd. Dlatego w najbliższą niedzielę Francuzi znów wyjdą na ulice Paryża, a takie manifestacje i pikiety odbędą się także pod ambasadami Republiki Francuskiej w Moskwie, Rzymie i Jerozolimie. Ich organizatorami są Francuzi, oddaleni od ojczyzny, ale zaniepokojeni tym, co dzieje się w ich kraju. "Działamy na rzecz dobra społeczeństwa francuskiego, a w szczególności jego dzieci" – napisali w liście do ambasadora Pierre’a Buhler.
– Powodem zaniepokojenia społeczeństwa francuskiego jest projekt ustawy przyjęty przez socjalistyczny rząd, umożliwiający parom homoseksualnym zawieranie cywilnych związków małżeńskich i jednocześnie adopcję przez nie dzieci. Zgromadzenia pod hasłem "Manifestacja dla wszystkich" (franc. "La Manif Pour Tous") organizowane są w celu obrony naturalnej rodziny i prawa dzieci do posiadania mamy i taty – wyjaśnił Phillipe Petit-Jean z „La Manife Pour Tous” w Warszawie.
W proteście pod ambasadą Francji wzięła udział również grupa Polaków. – Propozycje zmian ustawowych we Francji wywołały ogromny sprzeciw społeczeństwa francuskiego. Przyszliśmy tu, ponieważ podzielamy ich obawy i wyrażamy naszą solidarność z francuskim społeczeństwem, które upomina się o prawa rodziny. Małżeństwo kobiety i mężczyzny jest w stanie zagwarantować dziecku prawidłowy i stabilny rozwój, a – jak wskazują badania – związki jednopłciowe są nietrwałe, rozpadają się średnio po roku – zauważył Jarosław Kniołek z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.
Postulat przywilejów dla związków jednopłciowych to również, od kilku miesięcy, realia społeczne i polityczne w Polsce. Dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi w najbliższy wtorek złoży w Kancelarii Rady Ministrów ponad 70 tys. podpisów osób zdecydowanie przeciwnych takim rozwiązaniom.
Na zakończenie pikiety zostały odczytane listy Francuzów i Polaków, skierowane do ambasadora Francji.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.