Dziś pod francuską ambasadą w Warszawie odbyła się pikieta przeciwko tzw. małżeństwom dla wszystkich, zorganizowana przez Stowarzyszenie "La Manif Pour Tous". W proteście wzięli również udział Polacy solidaryzujący się z Francuzami.
W styczniu br. ulicami Paryża przeszło ponad 800 tys. osób, wyrażając swój sprzeciw wobec "małżeństwom dla wszystkich". Niestety, głos francuskiego społeczeństwa został zbagatelizowany przez rząd. Dlatego w najbliższą niedzielę Francuzi znów wyjdą na ulice Paryża, a takie manifestacje i pikiety odbędą się także pod ambasadami Republiki Francuskiej w Moskwie, Rzymie i Jerozolimie. Ich organizatorami są Francuzi, oddaleni od ojczyzny, ale zaniepokojeni tym, co dzieje się w ich kraju. "Działamy na rzecz dobra społeczeństwa francuskiego, a w szczególności jego dzieci" – napisali w liście do ambasadora Pierre’a Buhler.
– Powodem zaniepokojenia społeczeństwa francuskiego jest projekt ustawy przyjęty przez socjalistyczny rząd, umożliwiający parom homoseksualnym zawieranie cywilnych związków małżeńskich i jednocześnie adopcję przez nie dzieci. Zgromadzenia pod hasłem "Manifestacja dla wszystkich" (franc. "La Manif Pour Tous") organizowane są w celu obrony naturalnej rodziny i prawa dzieci do posiadania mamy i taty – wyjaśnił Phillipe Petit-Jean z „La Manife Pour Tous” w Warszawie.
W proteście pod ambasadą Francji wzięła udział również grupa Polaków. – Propozycje zmian ustawowych we Francji wywołały ogromny sprzeciw społeczeństwa francuskiego. Przyszliśmy tu, ponieważ podzielamy ich obawy i wyrażamy naszą solidarność z francuskim społeczeństwem, które upomina się o prawa rodziny. Małżeństwo kobiety i mężczyzny jest w stanie zagwarantować dziecku prawidłowy i stabilny rozwój, a – jak wskazują badania – związki jednopłciowe są nietrwałe, rozpadają się średnio po roku – zauważył Jarosław Kniołek z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.
Postulat przywilejów dla związków jednopłciowych to również, od kilku miesięcy, realia społeczne i polityczne w Polsce. Dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi w najbliższy wtorek złoży w Kancelarii Rady Ministrów ponad 70 tys. podpisów osób zdecydowanie przeciwnych takim rozwiązaniom.
Na zakończenie pikiety zostały odczytane listy Francuzów i Polaków, skierowane do ambasadora Francji.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.