Możliwości uczestniczenia w Eucharystii innych Kościołów chrześcijańskich, a konkretnie ewangelików, domaga się Wspólnota św. Pawła w Rzymie. [**Porozmawiaj o tym na FORUM![][1]**][2] [1]: zdjecia/zdjecia/wprzod.gif [2]: http://forum.wiara.pl
Szczegółowo udokumentowaną prośbę w tej sprawie zawarła ona w liście przesłanym do abp. Nikoli Eterovicia, sekretarza generalnego Synodu Biskupów, gdy w październiku br. ma się odbyć jego zgromadzenie zwyczajne, poświęcone właśnie eucharystii.
Dokument mówi m.in. o tzw. gościnności eucharystycznej, czyli możliwości zapraszania na katolicką mszę św. ewangelików. Autorzy petycji odwołują się do doświadczenia "niektórych grup ekumenicznych" i postulują, aby "każda lokalna wspólnota chrześcijańską uznała inne wspólnoty obecne na tym samym terenie, chociaż ciąży na nich historyczny podział". W konsekwencji - dodają członkowie grupy - Kościoły powinny też uznać sprawowaną przez siebie Eucharystię. Z tego powodu krytykują oni ostatnie wypowiedzi Watykanu, zakazujące wspólnej koncelebry przedstawicieli podzielonych Kościołów, jak i wspomnianą "gościnność eucharystyczną".
Porozmawiaj o tym na FORUM
Papież zmaga się z polimikrobiologiczną infekcją dróg oddechowych.
Zimą stanęło na Evereście niewielu, a ostatnie wejście odbyło się w 1993 r.
To jedyne takie spotkanie pełnomocnika prezydenta USA Donalda Trumpa do spraw Ukrainy.
Stronę amerykańską ma reprezentować m.in. sekretarz stanu Marco Rubio.
Unieważnianie wyborów, plany wyłączania mediów społecznościowych, lekceważenie wyborców...
Prezydent po rozmowie z sekretarzem obrony Stanów Zjednoczonych Petem Hegsethem.
Minister Kosiniak-Kamysz: Sojusz polsko-amerykański nigdy nie był tak silny jak teraz.