Sędzia stanu Teksas zdecydował, że cheerleaderki z miejscowości Kountze, dopingując swoją szkolną drużynę futbolową za pomocą banerów z cytatami biblijnymi, nie łamią Konstytucji USA. Tego typu zachowanie, jak orzekł sędzia, chroni konstytucyjny zapis o wolności słowa i dlatego „biblijny doping” nadal będzie mógł być praktykowany.
Sędzia Steven Thomas już jesienią ub.r. wydał tymczasowy werdykt przychylny dla cheerleaderek i zawiesił decyzję kuratora zakazującą wymachiwania transparentami z biblijnymi cytatami. Teraz swą decyzję potwierdził prawomocnie.
Zagrzewanie do sportowej walki szkolnej drużyny futbolu amerykańskiego za pomocą biblijnych cytatów to tradycja w malutkim, liczącym ponad 2 tys. mieszkańców Kountze, na wschodzie Teksasu. Od wieków dopingujące zawodników ze szkolnej drużyny koleżanki wypisywały na wielkich kartkach hasła takie jak: „Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam”, a w czasie lokalnych zawodów piłkarze przebiegali ceremonialnie wśród wzniesionych haseł, zajmując pozycje na boisku.
W ub.r. ateistyczna organizacja Freedom From Religion Foundation (Fundacja na rzecz Wolności od Religii) z Wisconsin uznała, że zwyczaj ten łamie konstytucyjną zasadę rozdziału państwa od religii. Pozwane władze okręgu szkolnego chciały się szybko podporządkować dyktatowi ateistów i wydały zakaz tego typu dopingu sportowego. Wtedy jednak kuratorium zostało pozwane przez adwokatów z Liberty Institute, reprezentujących cheerleaderki.
W związku z nasilającymi się przypadkami grypy w większości szpitali panuje chaos.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.