Kryzys wiary - kryzysem osobowości?

Na UPJPII teologowie zastanowią się, czy świadoma niewiara jest możliwa.

O tym czy kryzys wiary to kryzys osobowości i czy świadoma niewiara jest możliwa - będą rozmawiać uczestnicy sympozjum pt. „Wiarę wyznawać, celebrować, przeżywać...”, które odbędzie się 22 maja w Krakowie. Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II z okazji obchodzonego w Kościele katolickim Roku Wiary.

Konferencja odbędzie się w Auli Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Podzamcze 8 w Krakowie.

Sympozjum rozpocznie się o godz. 9.00. Słowo do zgromadzonych skieruje kard. Stanisław Dziwisz i ks. prof. Władysław Zuziak, rektor UPJPII. W trakcie sympozjum o. prof. Andrzej Napiórkowski, kierownik Katedry Eklezjologii wygłosi wykład pt. „Co Duch Święty mówi do Kościoła? Sobór: odpowiedź wiary na słowo Boga”. Z kolei ks. dr Henryk Paprocki z Uniwersytetu w Białymstoku będzie mówił na temat stosunku nauki do wiary z punktu widzenia prawosławnego. Podczas konferencji ks. dr hab. Tomasz Kraj z UPJPII opowie o tym, czy współczesna antropologia uwzględnia wiarę, a ks. dr hab. Tadeusz Dzidek, czy świadoma niewiara jest możliwa?

Wśród prelegentów będzie m.in. ks. prof. Pablo Blanco Sarto (Pamplona), który opowie o wierze w Roku Wiary i wkładzie Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. Natomiast ks. prof. Józef Makselon będzie zastanawiał się czy kryzys wiary to kryzys osobowości?

„W trakcie sympozjum uczestnicy będą rozmawiać także na temat tego, czy liturgia jest spełnieniem wiary i czy wiara decyduje o moralności” – zapowiadają organizatorzy. W trakcie spotkania zaplanowano także dyskusje.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Wtajemniczony
  21.05.2013 18:24
  Wnioski beda nastepujace: Naturalnym stanem swiadomosci jest wiara, zatem swiadoma niewiara jest niemozliwa. Niewiara jest albo forma nieswiadomosci albo dowodem dezintegracji osobowosci. Ktos kto traci wiare jest albo nieprzytomny albo szalony, niepoczytalny.

  Jutro, najdalej pojutrze doniesie o tym Gosc Niedzielny oraz Fronda.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  0°C Piątek
  rano
  4°C Piątek
  dzień
  5°C Piątek
  wieczór
  3°C Sobota
  noc
  wiecej »