Nie żegnamy! Dziękujemy!

Abp Marian Gołębiewski sprawował Mszę św. dziękczynną za 9 lat posługi w archidiecezji wrocławskiej. Podczas homilii bp Andrzej Siemieniewski podkreślał ogromny wkład dotychczasowego metropolity w budowanie zarówno w sensie duchowym, jak i materialnym.

W uroczystościach, które miały miejsce w archikatedrze wrocławskiej, wzięli udział kapłani naszej diecezji, przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich oraz uczelni wyższych działających w naszym mieście. – My go nie żegnamy! My chcemy podziękować! Modlimy się, aby jak najdłużej pozostał z nami – mówił we wstępie do Mszy św. proboszcz katedry, ks. infułat Adam Drwięga.

W homilii bp Andrzej Siemieniewski przypomniał, jak wiele inicjatyw podejmował przez 9 lat posługi abp M. Gołębiewski. Zwrócił uwagę, że obecny wygląd Ostrowa Tumskiego zawdzięczamy m.in. metropolicie seniorowi, który dbał o to, by serce Wrocławia prezentowało się atrakcyjnie dla samych wrocławian, jak i turystów. – To, co widać na zewnątrz, napełnia nasze serca wdzięcznością, ale sercem czujemy, że jeszcze ważniejsze jest odnawianie tej świątyni, która zbudowana jest z żywych kamieni, z serc ludzi wierzących – kontynuował bp A. Siemieniewski. Wśród tych duchowych budowli wymienił m.in.: Radę Nowej Ewangelizacji, spotkania w Światowym Dniu Życia Konsekrowanego, rozpoczęty proces beatyfikacyjny sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza oraz dbanie o dialog między wiarą i rozumem poprzez różne inicjatywy. – Z takiej postawy wzięły się stypendia dla utalentowanej młodzieży akademickiej Wrocławia. Dała ona również impuls do stworzenia całorocznego cyklu wykładów, debat, dyskusji między specjalistami różnych dziedzin – dodał. Hierarcha przyznał, że dzieł zainicjowanych przez abp. M. Gołębiewskiego jest zdecydowanie więcej. Zachęcamy do wysłuchania całej homilii bp. Andrzeja Siemieniewskiego.

Na zakończenie Mszy św. podziękowania metropolicie seniorowi złożyli przedstawiciele różnych stanów: duchowieństwo i osoby konsekrowane, władze miasta i województwa, rektorzy wrocławskich uczelni, młodzież i rodziny. Swoją wdzięczność za wszystko, czego doświadczył przez dziewięć lat swojej posługi abp Marian Gołębiewski.

Karol Białkowski Podziekowania abp M. Gołębiewskiego

Podczas krótkiej rozmowy po uroczystości abp M. Gołębiewski zdradził, że na emeryturę odchodzi spokojnie:

Jakie wydarzenie dla byłego już metropolity było najbardziej poruszającym podczas ostatnich 9 lat?

Hierarcha ma również plany na najbliższy czas. Wakacje zamierza spędzić na rekonwalescencji w jednym z dolnośląskich uzdrowisk.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • szimmi
  12.06.2013 11:48
  oj tak! DZIĘKUJEMY za ten niezwykły pontyfikat!
  "Tłumy" świeckich i księży zgromadzone w katedrze również dziękowały za ten niezwykły pontyfikat!

  Dziękujemy, ale też czekamy z niecierpliwością na wyrok w sprawie przeciwko kurii koszalińsko-kołobrzeskiej, której wytoczony został proces cywilny o odszkodowanie za niereagowanie na doniesienia o praktykach pedofilskich jednego z tamtejszych księży diecezjalnych. A doniesienia napływały zarówno do Jego EKscelencji jako biskupa koszalińskiego (1996-2004), jak i jego następcy na tamtejszym tronie - kard.Nycza (2004-07).

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,13623174,_Po_latach_przyszedlem_na_plebanie__Zobaczyl_mnie.html

  Powoda Marcina K. reprezentuje od strony prawnej Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która objęła sprawę programem spraw precedensowych.

  Co ciekawe, a o czym mało kto wie, po nagłośnieniu sprawy w mediach i wystosowaniu pierwszych pism procesowym z propozycją ugody, do Fundacji zgłosił się drugi człowiek - Piotr, który był molestowany przez tego samego księdza w tej samej diecezji i również zgłaszał sprawę kurii - bez efektów. W związku z tym Fundacja przygotowuje właśnie 2 pozwy!

  http://www.tvp.pl/publicystyka/programy-informacyjne/panorama/reportaze/drugi-pozew-przeciw-kurii/10631973

  Wyroki zasądzające odszkodowania poruszą prawdziwą lawinę!

  To skarb mieć takiego odpowiedzialnego arcypasterza z wyobraźnią!

  Podobno nowy metropolita zapowiedział już czystki w Archidiecezji Wrocławskiej... Czyżby zauważył konieczność sprzątania po poprzednikach? Biskupa Janiaka już oddelegowali z Wrocławia, a podobno to on jest głównie odpowiedzialny za ten burdel!

  Boże! Widzisz i nie grzmisz!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  12°C Piątek
  rano
  19°C Piątek
  dzień
  20°C Piątek
  wieczór
  16°C Sobota
  noc
  wiecej »