Jedenastu młodych Chińczyków przebywa na rekolekcjach w Polsce. Ich pobyt sfinansowano dzięki akcji „Dycha dla Chińczyka” zorganizowanej przez Diakonię Misyjną Ruchu Światło-Życie.
Grupa Chińczyków, którzy odwiedzili Poznań, przebywa w Polsce od 31 lipca. Jest wśród nich ksiądz oraz postulantka ze Zgromadzenia Ducha Świętego.
Goście z Azji odwiedzili Stary Rynek i Ostrów Tumski z najstarszą na ziemiach polskich katedrą a także Arcybiskupie Seminarium Duchowne, które wywarło na nich duże wrażenie. Polsko-chińskim porównaniom nie było końca” − mówi KAI Magdalena Roszak z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej. Jak dodaje, w ogromnym państwie chińskim jest zaledwie kilka seminariów usytuowanych w największych miastach. Stąd Chińczyków zaskoczyło to, że w Polsce własne seminarium posiada każda z diecezji, nie licząc seminariów zakonnych.
Czwórka Chińczyków, która odwiedziła Poznań, pierwsze dwa stopnie Oazy przeżyła na terenie Chin. Teraz wezmą oni udział w rekolekcjach oazowych III stopnia przygotowanych przez księży saletynów z Krakowa. Rozpoczynają się one dziś, a potrwają do 19 sierpnia. Z kolei 7-osobowa grupa Chińczyków przybyła do Krościenka nad Dunajcem i rozpoczęła dziś rekolekcje w oazach I oraz II stopnia.
Chińscy katolicy przybyli do Polski na zaproszenie Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie. Wszyscy oni są bardzo oddani Kościołowi. Nie mieli jednak, także ze względów finansowych, możliwości skorzystania z formacji duchowej prowadzonej w innych krajach. W Chinach jest ona natomiast prawie niemożliwa ze względu na prześladowania, jakie dotykają tam Kościół katolicki.
Ich przyjazd do Polski i pobyt w naszym kraju możliwy był dzięki akcji „Dycha dla Chińczyka”, w którą włączyły się diakonie działające w różnych diecezjach. Każdy, kto czuł potrzebę wsparcia tego wielkiego dzieła ewangelizacji Chin, mógł wpłacić choćby 10 zł na sfinansowanie przyjazdu tamtejszych katolików na rekolekcje organizowane w Polsce.
Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie zaprosiła w tym roku młodych Chińczyków już po raz czwarty. Jak podkreślają jej członkowie, zawsze jest to wspaniały czas spotkań w rodzinach, parafiach, wspólnotach, kiedy doświadczają oni bogactwa, wolności i różnorodności Kościoła. Co najważniejsze, Chińczycy przenoszą także swoje doświadczenia uczestnictwa w rekolekcjach oazowych w Polsce na chiński grunt.
Organizatorzy zapowiadają, że będzie barwny, taneczny i pełen radości. Koniecznie posłuchaj!
Twierdzi, że byłby tam narażony na nadużycia i brak opieki zdrowotnej.
Przypada ona 13 dni po Wigilii u katolików, czyli 6 stycznia w kalendarzu gregoriańskim.
Sąd nakazał zbadanie możliwości popełnienia zbrodni wojennych przez żołnierza z Izraela.
Prezydent, premier i parlamentarzyści dostaną 5-procentową podwyżkę, o ile...