Papież solidarny z abp. Bagnasco

Benedykt XVI zapewnił o swej solidarności abp. Angelo Bagnasco. Z powodu swych zdecydowanych wypowiedzi w obronie prawdziwej rodziny przewodniczący włoskiego episkopatu stał się od kilku tygodni celem ataków i pogróżek. 27 kwietnia otrzymał list z łuską naboju w kopercie, na której anonimowy nadawca narysował pięcioramienną gwiazdę.

Ojciec Święty najpierw rozmawiał przez telefon z abp. Bagnasco, a następnie przesłał do niego list solidarności. Zachęca w nim metropolitę Genui do dalszych działań na rzecz wspólnego dobra, w obronie "tych wartości ludzkich i religijnych, bez których nie sposób budować prawdziwej, wolnej i trwałej demokracji". Benedykt XVI wyraził jednocześnie ubolewanie z powodu groźnych i pożałowania godnych epizodów, które zakłócają spokojne życie wspólnoty kościelnej i obywatelskiej. „To była chwila wielkiej radości, a jednocześnie ogromne zaskoczenie ponieważ nie spodziewałem się telefonu od Ojca Świętego. Poprzez swe słowa pełne troski a zarazem bardzo jasne zachęcił mnie do dalszego głoszenia nauki Kościoła także w tym co dotyczy wartości religijnych i ogólnoludzkich bez których nie da się budować prawdziwej i stabilnej demokracji. Ten telefon dodał mi odwagi i sił, utwierdził zarazem w przekonaniu, jak włoski Kościół ma służyć na rzecz dobra wszystkich” – powiedział abp Angelo Bagnasco. Także prezydent Włoch Giorgio Napoletano zapewnił metropolitę Genui o swej solidarności. Wyraził zarazem przekonanie, że należy dążyć do jak najspokojniejszego, odpowiedzialnego i konstruktywnego dialogu między Kościołem katolickim, polityką i społeczeństwem. Prezydent podkreślił, że "Włochom potrzebny jest taki dialog". Abp Bagnasco od kilku tygodni ma zapewnioną ochronę policyjną. Pilnie strzeżona jest jego siedziba. Wcześniej nieznani sprawcy wymalowali na niej hasła z pogróżkami.

«« | « | 1 | » | »»
 • BETLEJEM
  02.05.2007 11:53
  Jezus Chrystus zmartwychwstał! Módlmy się za pasterzy Kościoła Świętego! Zły chce zrobić wszystko, aby oddzielić nas od pełni radości jaką zapewnia zjednoczenie z Panem Jezusem. On już przegrał i doskonale o tym wie i nic nie może nam zrobić jeśli my jesteśmy pod opieką naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Trwajmy w łasce uświęcającej i módlmy się, aby wszyscy ludzie powiedzieli Bogu : TAK. Ave Maria!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  27°C Niedziela
  dzień
  28°C Niedziela
  wieczór
  24°C Poniedziałek
  noc
  20°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »