Rosja: Życzenia patriarchy dla nuncjusza

Patriarcha Aleksy II podziękował nuncjuszowi apostolskiemu w Rosji, za działania na rzecz rozwoju dialogu prawosławno-katolickiego. Zwierzchnik Kościoła prawosławnego w Rosji złożył abp. Antonio Menniniemu życzenia z okazji 60. urodzin.

„W czasie Waszej posługi na wysokim i odpowiedzialnym stanowisku przedstawiciela Watykanu, ksiądz arcybiskup okazał się człowiekiem całkowicie oddanym dla sprawy ustanowienia i rozwoju stosunków nie tylko między państwami, ale przede wszystkim między naszymi Kościołami” - powiedział patriarcha Aleksy II. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia podkreślił, że lata pracy abp. Menniniego w Rosji „były znakomite w relacjach nuncjatury apostolskiej w Moskwie z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym, relacjach nacechowanych otwartością i zaufaniem”. Aleksy II dodał, że sprzyjały temu osobiste cechy abp. Menniniego, dzięki którym pozyskał on wielu przyjaciół wśród duchowieństwa prawosławnego i szeregowych wiernych”. Patriarcha moskiewski Wszechrusi życzył nuncjuszowi apostolskiemu w Moskwie „dalszych sukcesów w sferze dyplomatycznej i kościelnej” i wyraził nadzieję, że „jego przykład posługi sprawie dialogu prawosławno-katolickiego będzie pozytywnie oddziaływał na przedstawicieli Kościoła Rzymskokatolickiego pracujących w Rosji i innych krajach, w których prawosławie jest religią tradycyjną”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  25°C Wtorek
  dzień
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  19°C Środa
  rano
  wiecej »