Hiszpańska prasa z uznaniem o spotkaniu w Loreto

Papież wzywa młodych do odwagi, aby zahamować nieodwracalną degradację planety, czytamy w dzienniku ABC, który umieścił dzisiaj na pierwszej stronie duże zdjęcie papieża podczas mszy w Loreto.

Wezwanie to zostało pośrednio skierowane do rządzących, którzy mają możliwości, aby podjąć konkretne kroki na świecie, by zmienić tendencje, które grożą nieodwracalną degradacją w naszym otoczeniu. Papież pochwalił zaangażowanie młodych na rzecz sprawiedliwości, promocji człowieka i jego praw czy też pokoju. Podkreślił jednak, że jednym z pól, gdzie potrzebna jest w tej chwili pilna praca wszystkich, to troska o stworzenie - czytamy w ABC. Papież do młodych: Idźcie pod prąd - takim tytułem opatrzył swoją relację ze spotkania w Loreto "La Razón". Papież zachęcił pół miliona młodzieży, która słuchała go z entuzjazmem, aby nie bała się nie iść za modą. „Nie słuchajcie głosów, które proponują modele życia naznaczone arogancją i przemocą, wywyższaniem się i szukaniem sukcesu za wszelką cenę”. Benedykt XVI zwrócił uwagę młodym i wszystkim katolikom na znaczenie szanowania i obrony Kościoła, który jest rodziną. Dziennik podkreśla też troskę Papieża o ekologię i niepokój z powodu postępującej degradacji środowiska naturalnego. Podobnie skomentował spotkanie młodzieży z papieżem w Loreto "El Mundo".

«« | « | 1 | » | »»
 • NN
  04.09.2007 08:12
  Ale chyba bardziej trafny jest ten komentarz:
  "Eksperci podkreślają, że z papieskich przemówień i tekstów w omówieniach prasowych i depeszach od dawna wyławiane są wyłącznie te fragmenty, które w jakiś sposób dotyczą polityki i drażliwych spraw bieżących, jak ekologia czy bioetyka, choć i te przedstawiane są zazwyczaj w hasłowy, uproszczony sposób. Nie ma miejsca na głębszą refleksję, o której tak często mówi papież."
  Tak komentuje portal Wiara, ale na innym miejscu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  23°C Poniedziałek
  noc
  19°C Poniedziałek
  rano
  24°C Poniedziałek
  dzień
  24°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »