Przed 49. Kongresem Eucharystycznym

"Eucharystia Bożym Darem dla życia świata" to tytuł dokumentu wydanego z okazji 49. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się w dniach 15-22 czerwca 2008 r. w Québecu z udziałem Ojca Świętego Benedykta XVI - informuje Nasz Dziennik.

Wczoraj z tekstem dokumentu zapoznali się księża biskupi zgromadzeni na 341. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Dokument rozwija niektóre aspekty nauki o Eucharystii, ze szczególnym akcentem położonym na rozumienie jej jako Wielkanocnej Pamiątki Tajemnicy Chrystusa. Podkreśla także, że akt uwielbienia, jaki Chrystus i Kościół składają w Eucharystii, nie wygasa wraz z zakończeniem Liturgii. Przedłuża się on w stałej obecności Pana pod postacią Sakramentu. Adoracja poza Mszą św. przedłuża uwielbienie, "bo zaprasza wiernych, by pozostawali przy Panu obecnym w Najświętszym Sakramencie". Dokument podzielony jest na trzy zasadnicze części: "Najświętsza Eucharystia - dar Boga", "Eucharystia - Nowym Przymierzem" i "Dla życia świata". Pierwsza ma na celu uzmysłowienie wiernym, że ten największy Dar - Eucharystię - Bóg przygotowywał poprzez całą historię zbawienia. Streszcza ona bowiem i wieńczy liczne dary, które Bóg ofiarował ludzkości od stworzenia świata. W dokumencie zostało podkreślone znaczenie niedzieli jako Dnia Pańskiego. W trzeciej części - poświęconej roli i znaczeniu kultu Eucharystii w życiu wierzących - została zawarta zachęta do prawdziwej adoracji Najświętszego Sakramentu, a jednocześnie została przybliżona rola szafarzy. Kanada już po raz drugi gości MKE. Po raz pierwszy miał on miejsce w Montrealu w 1910 roku. W przyszłym roku Québec będzie obchodzić 400-lecie istnienia. Jest to zarazem najstarsze miasto i biskupstwo w Ameryce Północnej noszące miano stolicy prymasowskiej. Wyboru miasta Québec na zorganizowanie kolejnego światowego kongresu eucharystycznego dokonał Sługa Boży Jan Paweł II.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  24°C Poniedziałek
  dzień
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  22°C Wtorek
  noc
  18°C Wtorek
  rano
  wiecej »