Wyrok za antysemityzm: Obejrzeć film

Warszawski sąd ukarał 17 pseudokibiców za antysemickie okrzyki, nakazując im wpłaty pieniężne i prace społeczne na rzecz gmin żydowskich, a także obejrzenie filmu pt. „Cud purymowy”.

Obraz w reżyserii Izabelli Cywińskiej opowiada o rodzinie łódzkiego bezrobotnego, winiącego za swój ciężki los kapitalistów, a zwłaszcza Żydów. Jednym z bohaterów filmu jest także jego syn, zagorzały kibic, antysemita. Z telefonu od amerykańskiego prawnika dowiadują się o wielkim spadku od zmarłego niedawno krewnego, o którego istnieniu nie wiedzieli. Jednocześnie okazuje się, że cała rodzina, także matka, ma żydowskie korzenie. Warunkiem otrzymania spadku jest jednak przejście na judaizm. Okoliczności te sprawiają, że rodzina zaczyna inaczej postrzegać rzeczywistość.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANTYSEMITYZM

 • Stanisław_Miłosz
  15.10.2013 15:22
  Tak prawdę mówiąc, jak się uważnie przyjrzeć 'obrazom' w tv publicznej, w tych majnciekowych prywatnych, w kinach, przyjrzeć różnym ewentom 'współczesnej sztuki', przyjrzeć ich treści wierzchniej i tej pod podszewką, a przede wszystkim kto jest twórcami, to wynika z tego, że chcąc nie chcąc wszyscy już jesteśmy bez sądu orzeczenia skazani na ich oglądanie. Tych różnych 'cudów'.

  A doliczywszy do tego nadreprezentację publicystów i celebrytów, pisarzy, reżyserów etc. to się już można zacząć zastanawiać, czy to jeszcze Polska? Mamy jeszcze swoją kulturę, czy już nie?

  Nic dziwnego, że w głowch wielu miota się obsesyjne pytanie: Za jakie grzechy, Panie?

  Nie każdy zdolen podołać ciężarowi takiego pytania, nic więc dziwnego, że i trafiają się dziwne 'odreagowania', jak u tych skazanych kibiców.

 • ks.
  15.10.2013 18:15
  A film dobry, miejscami nawet bardzo dobry, choć pulsuje podskórną krytyką polskiego katolicyzmu i tchnie megalomańską apoteozą judaizmu. Jako ks. kat. obejrzałem go z przyjemnością - jednakże jedna uwaga: w swej istotnej tkance wydaje mi się kompletnie nierealny.
 • goscimira
  15.10.2013 19:02
  Szkoda, że ten arcysprawiedliwy sąd nie skazał za palenie biblii i antykatolicyzm. Czy tylko Żydów (z całym do nich szacunkiem) w naszym kraju obrażać nie wolno?
  To może zostanę żydówką i nikt już mnie nie odważy się obrazić, bo jako katoliczka muszę się liczyć ze zgodą na bezprawie w majestacie prawa.
 • Do goscimira
  15.10.2013 23:16
  Coś w tym jest. Pani Joanna Najfeld powiedziała kiedyś, że jest kobietą, nosi żydowsko brzmiące nazwisko, a wszelkie szykany i nieprzyjemności spotykają ją w PL dlatego, że jest zaangażowaną katoliczką.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  19°C Poniedziałek
  rano
  24°C Poniedziałek
  dzień
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  22°C Wtorek
  noc
  wiecej »