Anglikański prymas w Watykanie

Na specjalnej audiencji Benedykt XVI przyjął prymasa Wspólnoty Anglikańskiej. Jak poinformowała rzeczniczka abp. Rowana Williamsa, Mary Papworth, spotkanie miało charakter prywatny.

Arcybiskup Canterbury przebywa w tych dniach w Rzymie z dwóch racji. Pierwszą z nich jest udział w cyklicznym seminarium „Budowanie mostów” („Building Bridges”), które 6 maja rozpocznie się w Rocca di Papa. Jest to doroczne spotkanie chrześcijan i muzułmanów poświęcone studium nad tekstami biblijnymi i koranicznymi. Współorganizuje je jezuicki uniwersytet Georgetown. W tym roku tematem seminarium jest „Przekaz Słowa: objawienie, przekład i interpretacja w chrześcijaństwie i w islamie”. Dotychczasowe spotkania z cyklu „Budowanie mostów” odbyły się w Londynie, Dausze, Sarajewie, Waszyngtonie i w Singapurze. Drugim powodem obecności abp. Williamsa w Rzymie jest objęcie funkcji przez jego nowego przedstawiciela przy Stolicy Apostolskiej. Ks. David Richardson będzie zarazem dyrektorem Centrum Anglikańskiego w Rzymie. 7 maja zastąpi on dotychczasowego przedstawiciela anglikanów, bp. Johna Flacka. Abp. Rowana Williamsa zapytaliśmy o zadania powierzone nowemu przedstawicielowi. „Jest on zobowiązany do spoglądania w dwóch kierunkach – powiedział Radiu Watykańskiemu prymas anglikanów. – Z jednej strony ku centrali Kościoła anglikańskiego w pałacu Lambeth, abyśmy wiedzieli, co słyszy i widzi w Rzymie. Mam nadzieję, że będzie miał łatwiejszy od swego poprzednika dostęp do dykasterii watykańskich. Chcemy rozwijać strategiczne więzi i wnosić wkład w dyskusję nad najróżniejszymi ustaleniami, w tym decyzje Sekretariatu Stanu i być może Kongregacji Nauki Wiary. Zależy nam, aby nasz głos był przedstawiany czytelnie, zgodnie z prawdą oraz abyśmy słyszeli, co Watykan mówi do nas”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  30°C Niedziela
  dzień
  30°C Niedziela
  wieczór
  26°C Poniedziałek
  noc
  22°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »