Brazylia: Miesiąc powołań

W Kościele brazylijskim rozpoczyna się miesiąc powołań. Kolejne tygodnie poświęcone będą odpowiednio powołaniu: kapłańskiemu, rodzicielskiemu, zakonnemu oraz innym typom zaangażowania w Kościele. Sierpniowa akcja przebiega pod hasłem: „Rodzina Boża: wszyscy są powołani do życia i misji".

Szczególne miejsce w obchodach miesiąca powołań zajmuje Krajowy Tydzień Rodziny. Tematyka jego obecnej, dwunastej już, edycji będzie kontynuacją tegorocznej Kampanii Braterstwa: „Wybierz zatem życie!”. Za animację Tygodnia Rodziny odpowiedzialna jest duszpasterska komisja episkopatu do spraw życia i rodziny. Ona też wraz z Krajową Komisją Duszpasterstwa Rodzin przygotowała odpowiednie materiały, które posłużą wspólnotom parafialnym w realizacji tego Tygodnia. Została przygotowana kolejna edycja książki „Godzina Rodziny” ukazującej różnorodne aspekty rodziny chrześcijańskiej. „Poprzez obchody Krajowego Tygodnia Rodziny Kościół pragnie po raz kolejny podkreślić wartość rodziny – zauważył ks. Luiz Antônio Bento z komisji episkopatu do spraw życia i rodziny. – Kościół wie, iż jest czymś zasadniczym uważne spojrzenie na rodzinę, będącą dziedzictwem ludzkości. Rodzina jest pierwszą szkołą przekazującą wartości społeczne, których społeczeństwo potrzebuje. Ona uczestniczy w sposób decydujący w rozwoju społeczeństwa. Jest też uprzywilejowanym miejscem wykuwania w ludzkim sercu stałych wartości, tak duchowych, jak i cywilnych”. W tym roku upływa 25 lat od pierwszego Roku Powołaniowego, obchodzonego w Brazylii w 1983 r.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  22°C Sobota
  noc
  18°C Sobota
  rano
  26°C Sobota
  dzień
  27°C Sobota
  wieczór
  wiecej »