Indie: Film o św. Tomaszu

Kościół w Indiach przygotowuje film o apostole Tomaszu. Święty ten jest bardzo czczony przez tamtejszych chrześcijan, zwłaszcza w południowej części kraju.

Według miejscowej tradycji miał on tam jako pierwszy głosić Ewangelię, najpierw w dzisiejszym stanie Kerala, a następnie ponieść śmierć męczeńską w Majlapur koło Madrasu, stolicy stanu Tamil Nadu. Projekt filmu przedstawiono 3 lipca, w święto tego apostoła, w Madrasie. Na prezentacji obecny był szef rządu stanowego, Muthuvel Karunanidhi. Produkcję będzie finansować diecezja Madras-Majlapur przy wsparciu episkopatu stanu Tamil Nadu oraz prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, którym jest pochodzący z Indii kard. Ivan Dias. Koszta wyniosą ponad 10 mln dolarów USA. Sztuka filmowa jest w tym azjatyckim kraju bardzo rozwinięta. Udział wezmą aktorzy z Indii, a także z Hollywood. Nakręcanie rozpocznie się w grudniu 2008 r., a ukazanie się filmu na ekranach spodziewane jest przed końcem 2009 roku. Uważa się, że może on dorównać takim wielkim hollywoodzkim produkcjom, jak „Ben Hur” czy „Dziesięcioro Przykazań”. Zostanie zrealizowany w tamil, następnie w dwóch pozostałych głównych językach indyjskich – malajalam i hindi – a wreszcie zdubbingowany w innych, w tym po angielsku i francusku. Projekcja będzie trwała dwie i pół godziny. Dochód zostanie przeznaczony na edukację. Prezentując w Madrasie projekt filmu o św. Tomaszu Apostole, miejscowy arcybiskup Malayappan Chinnappa zaznaczył, że będzie on niósł przesłanie pokoju, zgody i równości ludzi przed Bogiem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  28°C Sobota
  dzień
  29°C Sobota
  wieczór
  wiecej »