Małysz i Żyła ewangelizują w Szczyrku

„Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe” (Ap 21, 5) – to motto nowego przedsięwzięcia ewangelizacyjnego ks. Jana Byrta z luterańskiej parafii w Szczyrku Salmopolu. Adwentowy projekt polega na przesyłaniu znajomym kartek świątecznych z własnoręcznie zapisanymi słowami Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Jako pierwsi w dzieło włączyli się skoczkowie narciarscy Adam Małysz i Piotr Żyła oraz ich trener Jan Szturc.

Jak wyjaśnia ks. Byrt, projekt adresowany jest do wszystkich chętnych. „Chcemy zachęcić osoby, by zapisały Ewangelię o narodzeniu Jezusa Chrystusa, bo ona jest pewna i prawdziwa, i przesłały swoim znajomym na kartce z życzeniami świątecznymi” – wyjaśnia i zaznacza, że chodzi o to, by własnoręcznie zapisać słowa fragmentu Ewangelii.

„Trzeba je przesłać nie smsem czy emailem, czy jeszcze w jakiś inny elektroniczny sposób, ale chodzi o to, aby to uczynić tradycyjnie na piśmie. Własnoręcznie zapisać i podpisać” – dodaje i zachęcając do wzięcia udziału w projekcie, zapewnia, że ma do rozdania dla uczestników 7 tys. długopisów. Przypomina przy okazji, że liczba 7 ma w Piśmie Świętym symboliczne i istotne znacznie.

Jako pierwsi długopisy odebrali Adam Małysz i Piotr Żyła oraz ich trener Jan Szturc. Kolejna grupą obdarowaną długopisami byli uczniowie z Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Królowej Jadwigi nr 2 w Szczyrku.

„Bądźmy aniołami i przekazujmy światu Ewangelię narodzenia Jezusa Chrystusa - słowa pewne i prawdziwe” – apeluje ks. Byrt.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • IdzieCzłowiek
  07.12.2013 14:52
  "Najwierniejsza mniejszość w Polsce
  gosc.pl
  Wielce błogosławiony Nerses Bedros XIX, patriarcha Kościoła ormiańskokatolickiego w Cylicji, najwyższy duchowy zwierzchnik wszystkich katolików obrządku ormiańskiego, został odznaczony Złotym Dyplomem Wydziału Teologii KUL."
  W ubiegłym roku pielgrzymowałem ze Szczecina do Trondheim. W Vadstenie, w Szwecji, u sióstr Brygidek, w wieczornym nabożeństwie uczestniczyło - dosłownie śpiewająco! - pewne małżeństwo. Gdy się skończyło nabożeństwo, siostra Maria przedstawiła mi tych ludzi. Był to pastor, kustosz Katedry, z żoną. W sklepiku przy Katedrze, prowadzonym przez pastora, widziałem dewocjonalia chrześcijańskie różnych wyznań. Rozmowa z pastorem była "Jezusową" radością. W Trondheim inny pastor prowadził sporą grupę protestantów do Katedry. To była pielgrzymka! A ów pastor - biskup! - miał na szyi tałkę św. Franciszka. W tym roku dwa razy nocowałem w monastyrach prawosławnych, gdzie przyjęli mnie i ugościli prawosławni mnisi. Zapytałem duchownego prawosławnej cerkwi w Szczecinie: można się doń zwracać tytułem "ksiądz". Wszelkie różnice odbieram jako naukę mającą MNIE naprawiać i utwierdzać w wierze katolickiej. Nigdy nie pozwalam sobie na pychę wytykania. Kocham postawę NASZEGO Mistrza, Jezusa Chrystusa. Nic a nic nie wytknął jawnogrzesznicy. Przeciwnie, powiedział "nie potępiam ciebie". A "idź i nie grzesz więcej" nie należy do jednego, wybranego wyznania. Nie jest nawet chrześcijańskie. Jest Boże!
 • IdzieCzłowiek
  07.12.2013 14:59
  A! I jeszcze jedno: modlitwę uwielbieniową przyjęliśmy od protestantów właśnie. W tegorocznym spotkaniu na Stadionie Narodowym z Ojcem Baszoborą mają więc w pewnym sensie udział i nasi bracia protestanci! Chwała Panu!
 • katolik 1980
  05.11.2017 10:12
  Zachecam do posluchania Ksiedza Pelanowskiego na ten temat https://youtu.be/1Zcj8F5wdVM
 • Savonarola
  08.05.2019 18:13
  Napisane jest -po owocach ich poznacie. 500 lat po reformacji setki tysiecy polskich (i nie tylko) katolikow w poszukiwaniu szansy na lepsze jutro,kieruje swoje kroki do krajow protestanckich.Dlaczego wlasnie tam?...Moze dlatego,ze BOG jest Sedzia sprawiedliwym,ktory za dobro wynagradza,a za pyche i balwochwalstwo-karze.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Wtorek
  noc
  7°C Wtorek
  rano
  8°C Wtorek
  dzień
  8°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »