Mrągowo: Tydzień Ewangelizacyjny

Siedem dni spotkań ewangelizacyjnych, wykładów o Biblii, seminariów i koncertów składają się na Tydzień Ewangelizacyjny rozpoczynający się dziś, w niedzielę 23 sierpnia w Mrągowie. Organizatorami wydarzenia są Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Mrągowie.

Głównymi gośćmi Tygodnia będą teolog biblijny Jakub Slawik, wykładowca w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz ks. Adam Podżorski, ewangelicki teolog, wykładowca Szkoły Biblijnej, duchowny pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego.

Jakub Slawik poprowadzi wykłady nt. współczesnego spojrzenia Polaka na Stary Testament. Będzie mówił o biblijnych księgach jako literaturze, wątkach historycznych, krytyce prorockiej na przykładzie Jeremiasza oraz Abrahamie jako bohaterze wiary i naukach płynących z postawy Hioba.

Z kolei odczas swoich wystąpień w czasie popołudniowych spotkań ewangelizacyjnych ks. Adam Podżorski będzie się zastanawiał m.in. nad pytaniami pt. "Umarły czy żyjący dla Boga?", "Czy pójść na kompromis?" i "Pierwsza miłość?".

W programie także seminaria, warsztaty twórczości oraz specjalny program ewangelizacyjny dla dzieci i młodzieży zatytułowany "Małe, duże, grube, chude, wysokie, niskie i są Tobie bliskie”. Wieczory w poniedziałek, środę i piątek 24, 26 i 28 sierpnia wypełnią koncerty grup GŁYK P.I.K. Trio, Broken Reed i muzyków Centrum Misji i Ewangelizacji.

Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (CME) z siedzibą w Dzięgielowie koło Cieszyna prowadzi działalność na terenie całej Polski w ramach Kościoła i społeczności lokalnych, docierając do różnych grup wiekowych i środowiskowych. Misją Centrum jest duszpasterskie motywowanie, szkolenie i udzielanie wszelkiej pomocy parafiom w rozbudzaniu ich duchowego życia oraz dostarczanie metod, projektów i środków do zwiastowania dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie w lokalnym środowisku, aż do tworzenia nowych parafii luterańskich.

Oprócz CME organizatorami Tygodnia Ewangelizacyjnego w Mrągowie są Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Mrągowie.

Szczegółowy program Tygodnia Ewangelizacyjnego na stronie www.cme.org.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
8°C Piątek
noc
3°C Piątek
rano
2°C Piątek
dzień
3°C Piątek
wieczór
wiecej »