Wrocław: 15 lat Radia Rodzina

Radio Rodzina, katolicka rozgłośnia archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej, obchodzi 15-lecie istnienia. Główne uroczystości rocznicowe odbyły się wczoraj w katedrze we Wrocławiu.

Od 15 lat to jedyne na Dolnym Śląsku niekomercyjne radio nadaje nie tylko całodobowy program, tworzony przez kilkudziesięcioosobowy zespół dziennikarzy, ale również jest mecenasem kultury, organizując dziesiątki koncertów i wydarzeń kulturalnych na dolnym Śląsku. Wczorajszej Mszy jubileuszowej przewodniczył, w asyście biskupów Wrocławia i Świdnicy, założyciel Radia Rodzina kard. Henryk Gulbinowicz. Były metropolita wrocławski otrzymał diamentowy Laur Radiowy, doroczną nagrodę przyznawaną przez rozgłośnię dla wybitnych osobowości Dolnego Śląska. „Dziś jesteśmy Panu Bogu bardzo wdzięczni; ta radiostacja się rozwija, ten mały zakres został poszerzony – powiedział podczas uroczystości kard. Gulbinowicz. – Niech sam Bóg wspiera dalej Radio Rodzina”. W jubileuszu wziął udział były współpracownik rozgłośni, dziś prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. „W imieniu własnym, w imieniu Rady Miejskiej Wrocławia i w imieniu wrocławian chciałbym podziękować i pogratulować – powiedział on w czasie obchodów. – Dziękuję za wyjaśnianie prawd wiary i za modlitwę”. Radio Rodzina nadaje swój program dla Archidiecezji Wrocławskiej na częstotliwości 92 UKF a dla Diecezji Świdnickiej 98.1 UKF. Dolnośląska rozgłośnia transmituje również serwisy i audycje Radia Watykańskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  19°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  wiecej »