Watykan: Msza za zmarłych kardynałów i biskupów

„Prawdziwe życie, życie wieczne zaczyna się już na tym świecie - o ile otwieramy się na tajemnicę Boga i ją przyjmujemy". Zwrócił na to uwagę Benedykt XVI podczas Mszy za zmarłych w ostatnim roku kardynałów i biskupów - podaje Radio Watykańskie.

Kardynałów zmarło w tym roku dziesięciu: Stephen Fumio Hamao, Alfons Maria Stickler, Aloisio Lorscheider, Peter Porekuu Dery, Adolfo Antonio Suárez Rivera, Ernesto Corripio Ahumada, Alfonso López Trujillo, Bernardin Gantin, Antonio Innocenti, Antonio José Gonzáles Zumárraga. benedykt XVI sprawował Mszę Św.wraz z Kolegium Kardynalskim w Bazylice św. Piotra. W homilii Papież wskazał, że z perspektywy ewangelicznej mądrości śmierć niesie z sobą zbawienną naukę. Zmusza bowiem do spojrzenia w twarz rzeczywistości i uznania, że to, co wydaje się wielkie i potężne w oczach świata, jest przemijalne. „W obliczu śmierci przestaje interesować wszystko, co było powodem ludzkiej dumy, a widać, co ma naprawdę wartość – powiedział Papież. – Wszystko się kończy, wszyscy na tym świecie jesteśmy przechodniami. Tylko Bóg ma życie w sobie. Jest życiem. Nasze życie jest udziałem w życiu podarowanym przez Kogoś innego. Dlatego człowiek może dojść do życia jedynie dzięki szczególnej relacji ze Stwórcą, którą On sam mu daruje. Bóg, widząc, że człowiek się od Niego oddala, uczynił kolejny krok: stworzył nową relację między sobą a nami. Bóg, Chrystus oddał za nas swoje życie. Jeśli Bóg obdarowuje nas miłością, my również możemy, a zatem powinniśmy stać się bezinteresownym darem dla innych. W ten sposób przechodzimy od śmierci do życia, tak jak Jezus Chrystus, który zwyciężył śmierć swoim zmartwychwstaniem dzięki chwalebnej mocy miłości Ojca niebieskiego”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  10°C Wtorek
  rano
  15°C Wtorek
  dzień
  16°C Wtorek
  wieczór
  12°C Środa
  noc
  wiecej »