Głosić Chrystusa w epoce cyfrowej

Pod takim hasłem obraduje od 5 do 7 grudnia w Rzymie sesja plenarna Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Dlaczego na jej temat wybrano zagadnienie ewangelizacji w kontekście nowych technologii przekazu, wyjaśnia przewodniczący tej dykasterii, kard. Stanisław Ryłko:

„Jesteśmy świadkami narodzin nowej kultury (kultury cyfrowej!), która otwiera przed ludzkością zupełnie nowe horyzonty e bezprecedensowe możliwości budowania świata bardziej braterskiego i solidarnego. Ale równocześnie nie brak zagrożeń i niepokojących znaków zapytania, które dotyczą na przykład chorobliwych uzależnień od internetu (dotyka to dzisiaj wielu młodych!), wielu użytkowników internetu czuje się w świecie wirtualnym lepiej niż w świecie rzeczywistym. Świat internetu jest jak widać bardzo złożony i wymaga z naszej strony dogłębnego studium i mądrego rozeznania... Jako chrześcijanie nie możemy od niego tchórzliwie uciekać. Wręcz przeciwnie, musimy być w tym świecie obecni nie tracąc swej chrześcijańskiej tożsamości. Ta nowa kultura cyfrowa to olbrzymi teren misyjny, który trzeba ewangelizować... W tej dziedzinie specjalną rolę mają do odegrania ludzie świeccy, zwłaszcza młodzi, dla których internet jest «naturalnym» środowiskiem, w którym żyją i pracują na co dzień”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5
  0°C Piątek
  wieczór
  -1°C Sobota
  noc
  -1°C Sobota
  rano
  -1°C Sobota
  dzień
  wiecej »