Słowa i gesty Papieża Franciszka znajdują tak dobry odbiór, ponieważ ludzie pragną miłości, przebaczenia, szczerości i bliskości. Franciszek na to pragnienie odpowiada – uważa ks. Federico Lombardi SJ.
Podsumowując kończący się rok, watykański rzecznik podkreślił potrzebę zaszczepienia papieskiej postawy w całym Kościele.
„Należy się spodziewać i mieć nadzieję, że ten wielki impuls odnowy i skutecznego głoszenia głównego przesłania chrześcijańskiego rozszerzy się na cały Kościół – powiedział ks. Lombardi. – Na razie ogranicza się to do Rzymu i jest skoncentrowane na osobie samego Papieża. Choć wiemy oczywiście, że w wielu krajach świata ludzie powracają do spowiedzi, do udziału w liturgii. A zatem rozchodzi się ta fala doświadczenia miłości Boga za pośrednictwem Kościoła. Trzeba to jeszcze rozwijać. Musi się to stać stylem głoszenia w całym Kościele. Papież Franciszek daje nam wzór relacji duszpasterskich, który musi się stać czymś normalnym w całym Kościele, we wszystkich jego częściach” – powiedział watykański rzecznik.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.