Boliwia: Kościół przeciw politycznym prowokacjom

Episkopat Boliwii zdementował krążące pogłoski, jakoby jego przewodniczący, kard. Julio Terrazas, miał startować jako kandydat w wyborach prezydenckich - donosi Radio Watykańskie.

W specjalnym komunikacie prasowym wyrażono również ubolewanie z powodu nieodpowiedzialnego rozsiewania przez niektóre media insynuacji pod adresem purpurata. Biskupi przypomnieli, że misją Kościoła nie jest bezpośredni udział w projektach o charakterze polityczno-partyjnym, ale ukierunkowywanie ich zgodnie z wartościami ewangelicznymi i katolicką nauką społeczną. „Ponawiamy nasz apel o poszanowanie osoby i funkcji kardynała [Terrazasa] – czytamy w oświadczeniu – jako najwyższego autorytetu Kościoła w Boliwii, ponieważ ten rodzaj manipulacji politycznej godzi także w całą wspólnotę katolicką”. Boliwijski Kościół wielokrotnie protestował przeciwko wykorzystywaniu szyldu religijnego do agitacji politycznej. Dotyczyło to zwłaszcza niedawnej kampanii przed referendum konstytucyjnym. Wiele wskazuje, że za tą akcją stoją środowiska prorządowe. Sam prezydent Evo Morales oświadczył ostatnio, że jego największymi wrogami są właśnie biskupi rzekomo sprzeciwiający sie jego reformom. Nawiązując do hasła Światowego Forum Społecznego, stwierdził on publicznie, że „możliwy jest nie tylko inny świat, ale także inna wiara, inna religia i inny Kościół”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  25°C Sobota
  wieczór
  22°C Niedziela
  noc
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  wiecej »