Okres Bożego Narodzenia to w Ziemi Świętej czas wytężonej pracy, ale też radosnego dialogu ekumenicznego.
Ów dialog realizuje się przede wszystkim w codziennym życiu. Wielu nazywa to „ekumenizmem filiżanki kawy”. Jest tam podejmowanych jest wiele takich inicjatyw. Jedna z nich to wymiana bożonarodzeniowych życzeń.
W klasztorze Najświętszego Zbawiciela w Jerozolimie, siedzibie franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej, bracia mniejsi podejmowali przedstawicieli Kościołów wschodnich, którzy przybyli, by złożyć życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i wspólnie cieszyć się radością z przyjścia Jezusa. Obecni byli przedstawiciele Kościołów: greckoprawosławnego, ormiańskiego, koptyjskiego i syryjskiego. Przybyli również nuncjusz apostolski w Izraelu abp Giuseppe Lazzarotto i łaciński patriarcha Jerozolimy Fouad Twal. W rozmowach dominowała troska o bliskowschodnich chrześcijan, którzy mieszkają na terenach objętych konfliktami zbrojnymi. W życzeniach powracała jednak nadzieja na pokojowe rozwiązanie konfliktów, jakie obecnie trwają na całym świecie, a szczególnie na Bliskim Wschodzie.
Dziś Kościół obchodzi święto męczeńskich Młodzianków, którzy oddali swe życie za Jezusa. W grotach, które przylegają do Groty Narodzenia w Betlejem, została odprawiona Msza w intencji dzieci.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.