Nietrzeźwy kierowca zabił 6 osób

Zmarło jedno z trojga dzieci, przewiezionych do szpitala po tragicznym wypadku samochodowym w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie) . Na miejscu zginęło pięć osób - poinformował PAP rzecznik zachodniopomorskiej policji Przemysław Kimon. Sprawca wypadku był nietrzeźwy.

Kimon poinformował, że kierowca osobowego bmw, który w środę w Kamieniu Pomorskim wjechał w idącą chodnikiem grupę ludzi zabijając na miejscu pięcioro z nich, był nietrzeźwy. Troje rannych dzieci przewieziono do szpitala, gdzie jedno z nich zmarło.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka kamieńskiej Policji Marta Szołtun, sprawca wypadku miał w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Został zatrzymany i będzie przesłuchiwany. Wśród jego ofiar jest. trzyosobowa rodzina. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński poinformował, że bliskim ofiar zostanie udzielona wszelka pomoc, materialna i psychologiczna.

Jak powiedziała dziennikarzom dyrektor tego szpitala Maria Ilnicka-Mądry chłopiec przebywający w szpitalu "ma bardzo poważne wielonarządowe urazy zagrażające życiu, u dziewczynki zaś zdiagnozowano podejrzenie urazu uda i ogólne potłuczenia". Pytana, czy dzieci są rodzeństwem odpowiedziała, że mają inne nazwiska.

Dyrektor podkreśliła także, że dziewczynka jest przytomna, ale "obecnie jest zbyt wcześnie, aby rozstrzygająco wyrokować o jej stanie zdrowia". Dodała, że bliscy dzieci mają niebawem dojechać do szpitala i pozostają w kontakcie telefonicznym z placówką.

Arłukowicz, który przebywał w domu w Szczecinie odwiedził ranne dzieci w szpitalu. Powiedział, że sytuację monitoruje i koordynuje wojewoda zachodniopomorski, który zadba, by rodzinom ofiar udzielono wszelkiej pomocy. "Przy dzieciach ciężko pracują lekarze, trwa ciągle diagnostyka. Trzeba dać lekarzom czas, bo jest dopiero kilka godzin po wypadku" - dodał.

Minister zaznaczył, że "plaga pijanych kierowców to zagrożenie dla nas wszystkich, nie tylko dla ich samych; wymaga surowego ścigania i karania".

«« | « | 1 | » | »»
 • senność
  02.01.2014 10:18
  Tak się zastanawiam czy fakt wykrycia alkoholu w organizmie kierowcy zwalnia od dalszych czynności wyjaśnienia rzeczywistych powodów wypadku. Jak wszyscy wiedzą alkohol zaburza postrzeganie ( bardzo szerokie pojęcie).
  Podobnie się dzieje podczas silnego wzburzenia emocjonalnego, silnego zmęczenia, choroby itp.
  Głupoty nie można zmierzyć, tzn.daje się w postaci wydychanego powietrza, reszta uchodzi bezkarnie.Zarówno zagrypiony pan prezes jak i robotnik po nocnej zmianie, mamusia uspokajająca rozwydrzone dziecko na tylnym fotelu mogą spać spokojnie - kozioł ofiarny to pijak morderca.
  Pomijamy cichych sprawców służb drogowych, począwszy od projektowania dróg i oznaczeń, poprzez niechlujnych wykonawców,firm oczyszczania, na przepisach i szkoleniu kierowców kończąc ( widział kto żeby kursant trenował wyprzedzanie ? Tylko parkowanie, zatoczka, parkowanie kilka godzin dziennie )
  Proszę zauważyć że gdy dochodzi do stłuczki i jeden z kierowców jest na podwójnym gazie nie ma znaczenia że jechał zgodnie z przepisami, wymusił pierwszeństwo ten drugi itp.
  Mój tekst nie jest gloryfikowanie pijaków za kółkiem, dla mnie to jeden z wielu przejawów skrajnej głupoty ale nie jedyny.
  Doczytałem na innym portalu że brana jest pod uwagę wersja o celowym najechaniu na ofiary. Przerażające.
 • andrzej
  02.01.2014 16:58
  O matko, jeszcze ktoś to nagrał i widać twarz... gość powinien dostać dożywocie.
  fw.pl/kamienpomorskiwypadek
 • saherb
  03.01.2014 10:20
  Udział w imprezach czy innych "okazjach do wypicia" ma ścisły związek przyczynowo-skutkowy z takimi tragediami. Nawet Pismo Święte mówi, że udział w hulankach i pijatykach jest grzechem. Takie tragedie to już tylko skutki tego grzechu. I nie na darmo to się nazywa grzechem. Nawet mały "grzeszek" (dla wielu niestety już nie-grzech) to otwieranie puszki Pandory.
  Na pewno wszyscy (sprawca i jego ofiary) już zdążyli sobie złożyć życzenia noworoczne. Takie tragedie tylko pokazują, że składanie sobie życzeń nie ma sensu, bo to tylko czcza gadaniana i nawet nie "z serca", a tylko dlatego, że "tak wypada". Ludzie składają noworoczne życzenia, a potem przez resztę roku robią wszystko, żeby te życzenia się nie spełniły. SŁOWA PUSTE TO SŁOWA STRASZNE.
  W roku 1939 ludzie też sobie składali życzenia, a potem wojna i tak wybuchła. A wybuchła dlatego, że ludzie wcześniej nie posłuchali ostrzeżeń Maryi z Fatimy. Tak więc nasz los nie zależy od "wszystkiego najlepszego", ale m. in. od naszej modlitwy, pokuty i nawrócenia.
 • Eugeniusz/Pomorze.
  03.01.2014 13:40
  Sprawca wypadku w Kamieniu Pomorskim jak wiadomo był pijany, ale i też w przeddzień zażywał narkotyki...
  Sprawca tego wypadku pójdzie oczywiście do więzienia, ale ...
  - Ale mam pytanie: CZY DO WIĘZIENIA RAZEM ZE SPRAWCĄ Z KAMIENIA POM. NIE POWINNI PRZYPADKIEM PÓJŚĆ WSZYSCY CZŁONKOWIE PARTII PALIKOTA, BO TO ONI WŁAŚNIE DĄŻĄ DO LEGALIZACJI NARKOTYKÓW... CZY PALIKOT I JEGO "NOWOCZEŚNI" LUDZIE WEZMĄ TERAZ CZĘŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TO, CO SIĘ STAŁO W KAMIENIU POMORSKIM I W INNYCH MIEJSCACH W CAŁEJ POLSCE...????
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  27°C Niedziela
  wieczór
  23°C Poniedziałek
  noc
  19°C Poniedziałek
  rano
  25°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »