Broń w ambasadzie

Na terenie przyszłej palestyńskiej ambasady w Pradze, gdzie w środę wskutek wybuchu sejfu zginął ambasador, śledczy znaleźli w czwartek pewną ilość broni, która nie figuruje w oficjalnej czeskiej ewidencji - poinformował szef praskiej policji Martin Vondraszek.

Dokładnej ilości ani rodzaju broni nie ujawnił. Jak zaznaczył, przy badaniu okoliczności wybuchu, który zabił 56-letniego ambasadora Dżamala Muhammada Dżamala, policjanci znaleźli szereg śladów. "Jeśli pytacie, czy była to także broń, to mówię, że tak" - powiedział Vondraszek.

Dodał, że policja sprawdza, czy broń ta znajduje się w którejś ze światowych baz danych. Śledztwo ma też ujawnić, w jaki sposób broń dostała się na teren przyszłej ambasady.

Czeski tygodnik "Respekt" poinformował na swej stronie internetowej, że policjanci znaleźli pistolety maszynowe i inną broń, wystarczające dla "dziesięcioosobowej jednostki bojowej".

Eksplozja sejfu nastąpiła w nowej rezydencji ambasadora, znajdującej się obok nieukończonego jeszcze budynku samej ambasady. Do nowego obiektu przenoszony jest obecnie inwentarz dotychczasowej palestyńskiej placówki dyplomatycznej.

Czeskie służby śledcze nie dysponują żadnymi wskazaniami, że wybuch był zamachem terrorystycznym, zaś według strony palestyńskiej ambasador padł najprawdopodobniej ofiarą wypadku przy pracy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Poniedziałek
  rano
  26°C Poniedziałek
  dzień
  26°C Poniedziałek
  wieczór
  23°C Wtorek
  noc
  wiecej »