Nowa książka o nieznanych faktach z życia Jana Pawła II - już wkrótce

Nieznane dotąd fakty z życia papieża Polaka odsłania książką „Najbardziej lubił wtorki. Opowieść o codziennym życiu Jana Pawła II". Jej autorem jest abp Mieczysław Mokrzycki. Książka, którą opublikuje krakowskie wydawnictwo „m" trafi do księgarń 16 marca.

Publikacja anonsowana jest przez wydawcę jako „wzruszający wywiad-rzeka”, który przeprowadziła Brygida Grysiak, dziennikarka TVN24. Abp Mieczysław Mokrzycki, jako drugi sekretarz i kapłan archidiecezji lwowskiej spędził u boku Jana Pawła II ostatnie, najważniejsze lata jego życia. Towarzyszył papieżowi podczas codziennych obowiązków, spacerów wieczornych, wtorkowych wycieczek w góry, przy wigilijnym stole. Brał udział w spotkaniach z najważniejszymi politykami świata, ludźmi kultury, nauki, sztuki, w pielgrzymkach. Obecnie abp Mokrzycki ze wzruszeniem wspomina lata spędzone u boku Jana Pawła II. Odsłaniając nieznane dotąd fakty z osobistego życia papieża opowiada m.in. jak wyglądał zwykły dzień w Watykanie, z kim spotykał się Jan Paweł II, o czym rozmawiał z ważnymi politykami, komu się zwierzał, co czytał, co naprawdę lubił śpiewać, kogo zapraszał na Święta Bożego Narodzenia do Watykanu, jak spędzał Sylwestra i dlaczego lubił wtorki... Publikacja pokazuje też, jakie relacje panowały między współpracownikami Jana Pawła II. Opowieść wzbogacają zdjęcia z prywatnego archiwum abp. Mokrzyckiego. Książka „Najbardziej lubił wtorki. Opowieść o życiu codziennym Jana Pawła II” ma się ukazać również w języku włoskim i ukraińskim. Prezentacja książki odbędzie się 31 marca w siedzibie Sekretariatu Episkopatu Polski w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyć będzie abp Mieczysław Mokrzycki i Brygida Grysiak, współautorka książki.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Środa
  wieczór
  22°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  25°C Czwartek
  dzień
  wiecej »