Stań w obronie życia

Redakcja Wiara.pl zachęca czytelników do wzięcia udziału w akcji obrony życia. Publikujemy apel Ewy Kowalewskiej, Dyrektor Human Life International-Europa.


Szanowni Państwo! Obecnie mija 60 - ta rocznica uchwalenia niezwykle ważnego w skali międzynarodowej dokumentu, jakim jest Powszechna Deklaracja Praw Człowieka. Niestety nie jest ona przez wiele krajów przestrzegana. Często pomijane są zapisy mówiące o ochronie prawa do życia każdej istoty ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, jako podstawowej komórki społecznej. Pojawiają się natomiast manipulacje mające na celu taką interpretację, aby przyznać kobietom prawo do aborcji, interpretowane jako podstawowe prawo człowieka czy promocję związków homoseksualnych kosztem naturalnej rodziny. Organizacje proaborcyjne przygotowują złożenie swojej petycji w tej sprawie, która ma na celu przyznanie powszechnego prawa do aborcji. W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich, którym bliska jest sprawa ochrony ludzkiego życia i rodziny, o przyłączenie się o wspólnej petycji skierowanej do Organizacji Narodów Zjednoczonych o właściwą interpretację prawa międzynarodowego o tak wielkim znaczeniu dla całej ludzkości. Petycja ta zostanie przekazana do ONZ 10 grudnia bieżącego roku. przez przedstawicieli Katolickiego Instytutu Praw Człowieka i Rodziny (C-FAM), organizacji pozarządowej, która posiada akredytację przy ONZ i jej statutowym celem jest lobbing oraz monitorowanie działań ONZ w dziedzinie ochrony życia i rodziny. Jest niezwykle ważne, aby petycja ta została podpisana przez jak największą liczbę ludzi w różnych krajach z całego świata. Jest ona opracowana w różnych wersjach językowych i ciągle dochodzą kolejne. Inicjatywa podjęcia tej petycji powstała w grupie europejskich organizacji pro-rodzinnych i pro-life o nazwie European FAMILIOKRATOS Inicjative i jest wspierana przez wiele innych organizacji na całym świecie. C-FAM oraz Human Life International - Europa (HLI - Europa) udostępniają techniczną możliwość składania podpisów pod tą petycją na drodze internetowej. BARDZO PROSIMY O: 1. Osobiste podpisanie petycji poprzez stronę: www.worldcongress.pl/un/ 2. Zachęcenie wszystkich swoich znajomych, aby zrobili to samo - zarówno w kraju, jak i za granicą. 3. Zachęcenie swoich znajomych, aby także zaangażowali się w promocję tej petycji wśród swoich znajomych. SUKCES TEJ WAŻNEJ INICJATYWY ZALEŻY OD ILOŚCI PODPISÓW, KTÓRE POTRAFIMY ZEBRAĆ DO DNIA 10 GRUDNIA! Ewa Kowalewska Dyrektor Human Life International - Europa

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • elf
  26.11.2008 16:11
  ksaw byl szybszy... i nie robi przy tym dymu...
 • ks. Józef Nowakowski
  27.11.2008 20:11
  Przy współczesnym braku kontemplacji faktu swego życia, a życia według spełniania pragnień, czasem przez in vitro, po zmarnowaniu szansy normalnej, wygląda na "szansę" uczestnictwa w czymś naprawdę wielkim. Dlatego tyle emocji i fatygi, aby postawić na swoim. Metoda in vitro to narażenie na kalectwo nawet tego, któremu się dobrze życzy. Naukowy argument, że tylko 4% tak poczętych rodzi się, musi przemówić do wyobraźni każdego humanisty.

  Ponieważ temat in vitro jest obecnie "zaczepką" wypycha on poważne tematy przedpola wiary i treść życia duchowego. Trzeba nam pamiętania czego sami sobie życzymy - życia, zdrowia, tego życzmy każdemu, bez tworzenia "przegadanej" atmosfery loterii, że to "to jedyna szansa". Kiedyś pisał Krasicki do chłopców rzucających kamieniami do żab "wam to sprawia igraszkę, nam idzie o życie". ks. Józef Nowakowski
 • Wojciech
  06.12.2008 14:26
  "Ileż dzieci zabiłam w ten sposób… Z tego powodu byłam w takiej depresji, gdyż moje łono, zamiast być źródłem życia, stało się cmentarzyskiem, miejscem straceń moich nienarodzonych dzieci."

  Świadectwo dr Glorii Polo, Kolumbijki, która przeżyła rażenie piorunem, by dać świadectwo Prawdzie.
  http://www.gloriapolo.net/
 • Ita
  24.01.2009 20:01
  Ksiadz Nowakowski grzeszy niewiedza i mowi nieprawde.
  IVF ma ok 30 % skutecznosci (w zaleznosci od krajow 20-40%), w naturze takze w 70 % zaplodnien potwierdzonych poziomem hormonu bhcg obumiera: to jest biologia a od polaczenia komorki jajowej jest tyle momentow gdziec cos sie moze nie udac ze to wogole cud ze sie rozmnazamy
  Gdyby osoby podchodzace do IVF moglyby wykorzystac "naturalna szanse" to by to zrobily: niektore zreszta cierpia na nieplodnosc wtorna i to ta poprzednia szansa uczynila ich nieplodnymi.
  Nie rozumiem takze tezy o kalectwie: czyim sie pytam? Badania nie wskazuja na drastyczne problemy zdrowotne u dzieci po IVF.

  NIE MOW FALSZYWEGO SWIADECTWA PRZECIW BLIZNIEMU SWEMU!!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  18°C Środa
  rano
  wiecej »