Afera szpiegowska wstrząsnęła Finlandią

Obce rządy przeprowadziły atak cybernetyczny na fińskie ministerstwo spraw zagranicznych i mogły je szpiegować niezauważenie przez lata, zdobywając dostęp do wrażliwych informacji - poinformowały w środę fińskie MSZ i służby wywiadowcze.

Ministerstwo było celem dwóch oddzielnych przypadków szpiegowania - podał fiński wywiad.

Służby dowiedziały się o pierwszym przypadku na początku 2013 r. Wywiad nie wie, kiedy zaczęło się podsłuchiwanie, które mogło trwać całe lata, nie podano też, jakie kraje mogły być w to zaangażowane.

«« | « | 1 | » | »»
 • Zibi89
  02.07.2014 18:13
  Oto prosty przypadek z Polski na możliwość zrobienia z niewinnego oskarżonego:

  Nierozważny 17-latek wchodzi pod koła spomiędzy samochodów nie rozglądając się i ponosi odpowiedzialność za:
  - cierpienie psychiczne osoby niewinnej - de facto oskarżonej,
  - własne uszkodzenie ciała (czyt.kolana),
  - łamie zasadę ograniczonego zaufania poprzez niestrożne pojawienie się na przejściu.

  Bezmyślny czy gotowy wymusić odszkodowanie?

  Dzieciak sam łamie przepisy o ruchu drogowym, bo w takiej sytuacji spomiędzy oczekujących aut nie powinien się znaleźć na przejściu, być może wymusi odszkodowanie lub też dwie inne możliwości:
  1. znamy twój styl jazdy i wiemy, że się nie zatrzymasz, skądinąd nie masz po co, to my prokurujemy sytuację.
  2. to tylko pretekst.

  Mam 3 warianty. Prawidłowy wariant - 59 rozdział Księgi Izajasza odczytany pani prokurator.

  Sprawiedliwość oznacza:
  postępowanie odszkodowawcze przed sądem gospodarczym od własnego ubezpieczyciela
  To jest do przyjęcia.
  Robienie z niewinnego oskarżonego w procesie karnym jest jednym z przegięć tego wielce niedojrzałego systemu prawnego. Tym bardziej, że na miejscu był patrol policji.

  Tutaj ludzi trzeba uczyć wszystkiego.
  Ciekawe czy był na lekcjach w podstawówce jak policjanci przychodzili i uczyli bezpiecznego poruszania się po ulicach?
 • Zibi89
  02.07.2014 19:15
  Zamiast krytyki trochę kreatywności:

  Kilka niuansów ustrojowych:
  4. powołanie stanowiska kontrolnego (Naczelnik Państwa – prezes NIK; powołujący kandydatów odznaczających się cnotami obywatelskimi na listy kandydatów w wyborach do rządu ponadpartyjnego, Senatu i Sejmików Wojewódzkich, a także do rad Gmin-Miast), obowiązek koabitacji i współpracy na rzecz dobra wspólnego
  5. likwidacja części urzędów centralnych i samorządowych (ABW, AW, SKW, SWW, CBA, CBŚ wchodzą w skład Rządowego Centrum Bezpieczeństwa; ABW, AW i CBŚ – pion cywilny; SKW i SWW – wojskowy; CBA i Komisja Nadzoru Finansowego – pion administracyjno-gospodarczy);
  6. likwidacja Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów – ustanowienie cyfrowego nadzoru i koordynacji w kancelarii prezydenta, koordynator na poziomie uniwersytetów – USOS itd.; CBOS wchodzi w skład GUS-u;
  7. centralna instytucja (urząd) ombudsmana - UOKiK, RP Obywatelskich, RP Dziecka, RP Pacjenta, Żołnierza, Interesu Publicznego, Ubezpieczonych (wybór referendalny z listy zatwierdzonych kandydatów); podział na ww. sekcje
  8. scalenie Państwowego Komitetu Normalizacyjnego (odpowiada m.in. za implementację dyrektyw unijnych) i Rządowego Centrum Legislacji (nadzoruje napływ projektów obywatelskich i wysyła je do Naczelnika w celu oceny zgodności z Konstytucją i normami publicznymi)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  28°C Sobota
  dzień
  29°C Sobota
  wieczór
  26°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  wiecej »