Argentyńska aktywistka Estela Carlotto przez dekady pomagała szukać porwanych dzieci.
Estela Carolotto (argentyńska działaczka praw człowieka) marzyła, by móc przytulić swojego wnuka przed śmiercią. Jej marzenie wkrótce się spełni.
Przez cztery dekady była liderką „Grandmothers of the Plaza de Mayo”, słynnej organizacji argentyńskich aktywistek, które zajmowały się poszukiwaniem porwanych dziećmi.
W latach 1976 -1983 w Argentynie dzieci były porywane przez siły rządowe, był to najciemniejszy okres tzw. Brudnej wojny.
Córka Esteli Laura w wieku 20 lat została porwana, osadzona w więzieniu w 1977. Urodziła syna 26 czerwca 1978, z którym już nie wróciła do celi. Dwa miesiące później została stracona. Jej szczątki ekshumowano i zidentyfikowano w 1985 roku.
Dyktatorzy pozbawili Estelę córki, ale ona nigdy nie straciła nadziei, że jej wnuk żyje. 36-letni mężczyzna zidentyfikowany jako Guido Montoya Carlotto, nazywa się Ignacio Hurban i jest dyrektorem szkoły muzycznej w Olavarria, około 220 mil od Buenos Aires. Według grupy Grandmothers Hurban sam miał wątpliwości, co do swojego życia i skontaktował i się z Abuelas (organizacja pomagająca w poznaniu swojego pochodzenia). Badania DNA potwierdziły, że Guido jest wnukiem Esteli.
Sytuacja bezpieczeństwa na Haiti systematycznie pogarsza się od kilku lat.
W tym roku przypada 1700. rocznica pierwszego soboru ekumenicznego w Nicei.
Scholz skrytykował propozycję zwiększenia wydatków na obronność do 3,5 proc. PKB.