Albo zatrzymamy dżihadystów, albo...

Państwo Islamskie wykorzystuje z premedytacją brak reakcji świata Zachodniego.

Do pilnej interwencji wspólnoty międzynarodowej wobec rosnącego zagrożenia ze strony dżihadystów tzw. Państwa Islamskiego wezwali katoliccy i prawosławni patriarchowie Bliskiego Wschodu. Wzięli oni udział we wspólnym spotkaniu poświęconym aktualnej sytuacji w regionie, które odbyło się w Bkerké w Libanie. Gospodarz posiedzenia kard. Béchara Boutros Raï kontynuuje tę „alarmową” misję również w Rzymie, gdzie spotkał się z ambasadorami państw zachodnich i arabskich akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej. „To, co robi dziś Państwo Islamskie i inne grupy fundamentalistów, prowadzi nas z powrotem do epok prehistorycznych, prowadzi nas znów do czasów, kiedy nie było jeszcze żadnego prawa” – tak uważa maronicki patriarcha.

„Podam przykład – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Raï. – Pewnego dnia pojawia się Państwo Islamskie i wydaje dekret dla chrześcijan: albo przejdziecie na islam, albo będziecie płacić podatek, ponieważ nie jesteście muzułmanami, albo natychmiast opuścicie swoje domy. Macie dwa dni, w przeciwnym razie dosięgnie was miecz. Wasze domy i nieruchomości są teraz nasze! I zobaczcie, cały świat zachowuje absolutną ciszę, a to oznacza, że wracamy do czasów prehistorycznych! To jest wielki skandal!”

„Chcemy powiedzieć całemu światu, że my, chrześcijanie na Bliskim Wschodzie, nie jesteśmy mniejszością – dodał zwierzchnik maronitów. – Status mniejszości nie ma zastosowania do chrześcijan, odnosi się do grup etnicznych, grup politycznych, grup kulturowych. My jesteśmy Kościołem Chrystusa obecnym na Bliskim Wschodzie. A zatem nie jesteśmy mniejszością! Jesteśmy obywatelami tych krajów na Bliskim Wschodzie od dwóch tysięcy lat, 600 lat przed muzułmanami. Żyliśmy z muzułmanami 1400 lat, przekazaliśmy im wartości ewangeliczne, wartości godności osoby, świętości życia ludzkiego. Ale my także otrzymaliśmy wiele z tradycji i wartości muzułmańskich, razem stworzyliśmy kulturę i cywilizację. Trzeba powiedzieć całemu światu, że Syria, Egipt, Jordania, Palestyna, Irak mają kulturę chrześcijańską, z fundamentem całkowicie chrześcijańskim. Nie można tu po prostu przyjść i zniszczyć wszystkiego po ponad 2000 lat i 1400 latach wspólnego budowania!”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • goscimira
  02.09.2014 21:31
  <<„Podam przykład – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Raï. – Pewnego dnia pojawia się Państwo Islamskie i wydaje dekret dla chrześcijan: albo przejdziecie na islam, albo będziecie płacić podatek, ponieważ nie jesteście muzułmanami, albo natychmiast opuścicie swoje domy. Macie dwa dni, w przeciwnym razie dosięgnie was miecz. Wasze domy i nieruchomości są teraz nasze! I zobaczcie, cały świat zachowuje absolutną ciszę, a to oznacza, że wracamy do czasów prehistorycznych! To jest wielki skandal!”>>

  Bo to na przykład nie Kuwejt, a chrześcijanie to nie krewni naftowego szejka więc Obamę i zachodnich wielkich karłów nie interesuje to, tym bardziej, że już dawno przehandlowali z diabłem swą wiarę.
  gdyby puścić plotkę, że tam wytrysnęła ropa, wiatr odsłonił diamenty, a ze skał popłynęło roztopione złoto, "obrońcy" zjawiliby sie w czasie krótszym niż jeden dzień.
  Cierpienie ludzi to dla nich żaden interes.
  Tolerancja i równość tylko w gębie. I przed wyborami.
 • propozycja
  02.09.2014 23:30
  Proponuję, aby w Kościele obchodzić nie Tydzień Islamu, tak jak do tej pory, ale Rok Islamu. I jeszcze więcej czołobitności wobec islamu i jeszcze więcej zaproszeń na spotkania międzyreligijne do Watykanu. I jeszcze częstszych zaproszeń ze strony papieża do zajmowania przez muzułmanów z Afryki opustoszałych włoskich klasztorów. I jeszcze częstszego zachęcania muzułmanów przez papieża do czytania Koranu.
 • Stefan
  03.09.2014 09:13
  Wyprawy krzyżowe nie były takie głupie, potrzebujemy teraz czegoś takiego...
 • andrzej
  03.09.2014 11:04
  W takiej czapeczce - doniczce nie zwojuje się zbyt wiele:)
  A poważnie to też czekam na drugiego króla Jana Sobieskiego. Warto abyśmy już dziś zatrzymali obydwie ofensywy islamską na południu i postkomunistyczną na wschodzie!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  14°C Sobota
  noc
  15°C Sobota
  rano
  23°C Sobota
  dzień
  24°C Sobota
  wieczór
  wiecej »