Reklama

Coraz więcej dzieci ofiarami niewolnictwa

Coraz więcej dzieci pada ofiarami handlarzy ludźmi, a na teren Hiszpanii coraz częściej podrzucane są nawet niemowlęta.

Reklama

O szokującym procederze, na który narażeni są m.in. masowo uciekający do Europy imigranci z Afryki, informuje Deutsche Welle.

Niektóre z dzieci tracą życie już podczas transportu. Hiszpańscy policjanci opowiadają o mrożących krew w żyłach scenach, kiedy niemowlęta tonęły przy braku reakcji, którejkolwiek z osób. Handlarze ludźmi, pojawiają się już na łodziach transportujących nieświadomych zagrożenia migrantwów .

Wg. raportów ONZ co trzeci ujawniony przypadek handlu ludźmi dotyczy małoletnich dziewczynek lub chłopców. Raport Biura Narodów Zjednoczonych ds. narkotyków i przestępczości (UNODC) z siedzibą w Wiedniu, odnotowuje również pięcioprocentowy wzrost liczby ujawnionych ofiar handlu ludźmi w porównaniu z poprzednimi latami.

Według autorów raportu UNODC ofiary współczesnych form niewolnictwa pochodzą ze 153 państw, przy czym niespełna w połowie z nich przestępcy muszą się liczyć ze wszczęciem dochodzenia. Raport wskazuje, że prawie dwa miliardy ludzi żyje w krajach, nie zapewniających dostatecznej ochronę przed handlarzami "żywym towarem".

ONZ szacuje, że ok. 21 mln mężczyzn kobiet i dzieci to ofiary różnych form handlu ludźmi. Dokładnych danych na ten temat nie ma.  W Południowej Azji i rejonie Pacyfiku warunki przymusowej pracy mają wręcz charakter niewolniczy. W Afryce i w Azji środkowej rozpowszechnione jest wyzyskiwanie seksualne ofiar handlu ludźmi. To też dotyczy w dużym stopniu Europy i części kontynentu azjatyckiego, informują autorzy raportu.

2 grudnia papież Franciszek, prymas Wspólnoty anglikańskiej abp Justin Welby oraz inni przywódcy religijni z całego świata podpisali w Watykanie wspólną deklarację wzywającą do zwalczenia raz na zawsze współczesnego niewolnictwa do 2020 r. Inicjatywa ta powstała w ramach sieci Global Freedom Network (GFN) światowej sieci, powstałej w Watykanie (17 marca 2014), której celem jest eliminacja niewolnictwa i handlu ludźmi do 2020 r.

Według GFN problem handlu ludźmi dotyczy aż 36 mln ludzi. Zdaniem Światowej Organizacji Pracy zysk czerpany z niewolniczej pracy sięga 150 mld dolarów rocznie na całym świecie.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
3°C Poniedziałek
noc
2°C Poniedziałek
rano
3°C Poniedziałek
dzień
3°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »

Reklama