Przyznawaną przez Fundację "Źródło" Nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego - ojca rodziny odebrał 8 stycznia dr inż. Jacek Pulikowski.
- Robię to co lubię, jestem w tym niezależny i stoję po stronie prawdy - mówił o swojej działalności na rzecz rodziny laureat nagrody. Dodał, że jest to "bardzo wygodne, bo każdy lubi mieć rację".
Dr. inż. Jacek Pulikowski jest docentem na Politechnice Poznańskiej, ma trójkę dzieci. W działalność na rzecz rodziny angażuje się od ponad 30 lat - wraz z żoną pomagają małżeństwom przeżywającym kryzysy, prowadzą kursy przedmałżeńskie. J. Pulikowski jest także wykładowcą Studium Rodziny przy Wydziale Teologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się szkoleniem przyszłych nauczycieli "Wychowania do życia w rodzinie". Jest ponadto autorem wielu publikacji o małżeństwie i rodzinie, m. in.: "Młodzi i miłość", "Zakochanie i co dalej", "Ewa czuje inaczej" i "Warto pokochać teściową". Jego wykłady i informacje o działalności można znaleźć na stronie internetowej laureata - www.jacek-pulikowski.izajasz.pl.
Podczas uroczystego przyznania - już po raz dziewiętnasty - Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego - ojca rodziny, Jacek Pulikowski zgodnie z tradycją odebrał dyplom oraz ikonę Świętej Rodziny. W krótkim wystąpieniu podzielił się z zebranymi m. in. receptą na… szczęście - nie tylko rodzinne.
- Szczęście człowieka polega na byciu sobą. Albo będę szczęśliwy jako ten, kim jestem, albo będę siebie i innych oszukiwał - wyjaśniał J. Pulikowski. - Człowiek ma być sobą. Mężczyzna ma być ojcem, kobieta ma być matką - mówił.
Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się na Politechnice Krakowskiej, gdzie studiował i pracował patron nagrody. Wśród zaproszonych gości byli: Danuta Ciesielska (wdowa po J. Ciesielskim), członkowie redakcji tygodnika "Źródło", przedstawiciele Politechniki Krakowskiej (na czele z rektorem prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtakiem), dotychczasowi laureaci wyróżnienia, a także bp Jan Szkodoń - biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej i członek m. in. Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.
Zwrócił on uwagę, że w tym roku Nagroda im. Jerzego Ciesielskiego, której laureatami zostają osoby mocno zaangażowane we wspieranie rodziny, ma specjalne znaczenie. Jej wręczenie odbyło się bowiem w trakcie przerwy między dwiema częściami rozpoczętego w zeszłym roku synodu biskupów, poświęconego problemom współczesnych rodzin.
Patron nagrody Jerzy Ciesielski (od 2013 roku Sługa Boży) był inżynierem budownictwa, wykładowcą Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Chartumskiego oraz działaczem społecznym i sportowcem. Działał m. in. w harcerstwie i duszpasterstwie akademickim w Krakowie. Przyjaźnił się z Karolem Wojtyłą. W 1957 roku ożenił się z Danutą Plebańczyk. Miał trójkę dzieci. Był wzorowym ojcem rodziny, dbającym o katolickie wychowanie dzieci.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.