Wspólnie odczytać nadzwyczajny Synod Biskupów o rodzinie. To zadanie przyświeca uczestnikom międzynarodowego kongresu, który rozpoczął się w Rzymie.
W spotkaniu uczestniczy 240 osób z 30 krajów świata, głównie małżeństw reprezentujących 80 ruchów i stowarzyszeń małżeńskich, rodzinnych i obrony życia. Organizatorem kongresu jest Papieska Rada ds. Rodziny.
„Po raz pierwszy tak wiele ruchów i stowarzyszeń rodzinnych z różnych stron świata spotyka się razem, by wspólnie dyskutować nad łączącym je tematem rodziny – mówi przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny abp Vincenzo Paglia. - Pokazuje to, jak ważna jest to kwestia dla naszej przyszłości. Świat, w którym króluje indywidualizm, a pogłębiające się różnice społeczne prowokują wiele przemocy także w rodzinach, potrzebuje na nowo odkryć moc rodziny. Kościół musi z nową siłą głosić dobrą nowinę o rodzinie, ukazywać jej piękno i wartość. Współczesna kultura marginalizuje rodziny, życie rodzinne prezentuje jako ciężar, a nie jako coś pociągającego, stąd tak wielu młodych ludzi odwleka decyzję o założeniu rodziny lub, co gorsze, decyduje się na luźne, niezobowiązujące do niczego związki. To spotkanie jest bardzo ważne, ponieważ ruchy rodzinne, które narodziły się na fali soborowych przemian ukazują właśnie znaczenie rodziny i troszczą się o jej dobro. Kto lepiej może mówić o rodzinie, niż właśnie same rodziny? Jestem przekonany, że to spotkanie jest integralną częścią synodalnej debaty”.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.