Zakochani w życiu

Prof. Bogdan Chazan, dziennikarka "Gościa" Agata Puścikowska, Stowarzyszenie "Twoja Sprawa" i miasto Białystok w Narodowym Dniu Życia uhonorowani zostali statuetkami Tulipanów, nagrodą za bezkompromisowe promowanie wartości rodzinnych.

24 marca już po raz szósty zostały przyznane Tulipany Narodowego Dnia Życia – nagrody dla zasłużonych dla propagowania wartości rodzinnych dziennikarzy, inicjatyw społecznych oraz samorządów. Ich wręczenie odbyło się podczas inauguracji 11. edycji kampanii społecznej związanej z obchodami Narodowego Dnia Życia, która w tym roku organizowana jest pod hasłem: "Rodzina – Wspólnota – Polska".

-  W Polsce nie brakuje inicjatyw zmierzających w kierunku wzmacniania roli rodziny. Warto je promować i zachęcać innych do powielania dobrych wzorców. Temu właśnie mają służyć nagrody Tulipanów Narodowego Dnia Życia - mówił podczas uroczystości Jacek Sapa, prezes Fundacji Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia.

W konkursie chodzi o dowartościowanie i promocję tych przejawów aktywności społecznej, które przyczyniają się do budowy silnych więzi rodzinnych, wzmacniają rolę społeczną rodziny. Nagrodę przyznaje kapituła w składzie: Paweł Zuchniewicz, Marek Wróbel, prof. Zbigniew Stawrowski, Krzysztof Koehler, Ireneusz Jabłoński, Marek Horodniczy, dr Piotr Dardziński.

W tym roku Tulipany otrzymała dziennikarka "Gościa Niedzielnego" i mama piątki dzieci Agata Puścikowska za "wytrwałą promocję wartości rodzinnych w środkach masowego przekazu realizowaną z poczuciem humoru, ale i zdecydowaniem" oraz za napisaną wspólnie z Dominiką Figurską książkę "I co my z tego mamy" o dylematach macierzyństwa. - Rodzinie można służyć na wiele sposobów. Fundamentalny jest zawsze wymiar osobisty - relacji z najbliższymi, otwartości na życie, wierności głoszonym wartościom w życiu prywatnym. Drugi aspekt to służenie rodzinie w życiu zawodowym, w tym przypadku piórem. Osoba tegorocznego laureata łączy w sobie oba te wymiary: patrząc z zewnątrz możemy powiedzieć, że to, co jest jej osobistą pasją, stało się również zawodowym i publicznym wyzwaniem i zobowiązaniem - mówił J. Sapa, wręczając nagrodę.

- Dziękuję redakcji "Gościa Niedzielnego", dzięki której mogę publikować swoje teksty oraz bohaterom moich artykułów, którzy dzielą się swoimi nieraz tragicznymi historiami - powiedziała A. Puścikowska, dziękując za wyróżnienie. 

Zakochani w życiu   Tomasz Gołąb /Foto Gość Laureaci szóstej edycji nagrody Tulipany Narodowego Dnia Życia W kategorii "inicjatywa społeczna", w uznaniu zasług w usuwaniu z przestrzeni publicznej wulgarnych przekazów reklamowych, za konsekwentną i kilkuletnią już działalność na rzecz ochrony dzieci przed pornobiznesem Tulipany trafiły do Stowarzyszenia "Twoja Sprawa".

- Nie będzie naszej zgody na niszczenie rodziny i serwowanie w przestrzeni publicznej przekazu uderzającego w godność ludzką. Niech ci, którzy chcą zbudować swoje interesy na krzywdzie dzieci, boją się. Będziemy niszczyć takie brudne interesy - powiedział Rafał Porzeziński, odbierając statuetkę.

Nagroda w kategorii "samorząd" przyznana została miastu Białystok, w którym - oprócz wprowadzenia Karty Dużej Rodziny - udało się zadbać także o prowadzenie klubów ojców, kursów i wykładów dla rodziców, animowanie wydarzeń społecznych i kulturalnych oraz wprowadzenie ramowych programów nauczania o rodzinie dla szkół i przedszkoli.

Tulipanami Narodowego Dnia Życia za "wierność wyznawanym zasadom i niezłomność w obronie życia" został uhonorowany także prof. Bogdan Chazan. - Jego postać pokazuje jednak również, że za te cechy przychodzi płacić słoną cenę, a odpłatą za oddanie życia wartościom nie zawsze są laury, ale często niechęć, ostracyzm i niezrozumienie - mówi J. Sapa.

Zakochani w życiu   Tomasz Gołąb /Foto Gość Statuetki Tulipanów Narodowego Dnia Życia zostały wręczone po raz szósty

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
2°C Wtorek
rano
9°C Wtorek
dzień
11°C Wtorek
wieczór
8°C Środa
noc
wiecej »