Podczas Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w rzymskim Koloseum pod przewodnictwem papieża Franciszka zabrzmią słowa m.in. prośby o przebaczenie za nadużycia wobec dzieci; tekst rozważań towarzyszących nabożeństwu napisał włoski biskup Renato Corti.
Teksty Drogi Krzyżowej ogłosił Watykan.
Rozważania przy X stacji poświęcone będą upokorzeniom i naruszaniu godności człowieka. Pojawia się refleksja na temat "straszliwych sytuacji", wśród których wymieniono handel ludźmi, los dzieci-żołnierzy, niewolniczą pracę. Następnie autor, emerytowany biskup Novary, mówi o "dzieciach i nastolatkach okradzionych z samych siebie, zranionych w swej intymności, barbarzyńsko sprofanowanych", co jest odniesieniem do skandalu pedofilii.
Dalej pada "pokorna prośba o przebaczenie" kierowana do tych, którzy doznają takiej "zniewagi". Fragment ten kończy modlitwa o "obudzenie sumień tych, którzy zasłonili niebo w życiu innych ludzi".
Podczas Drogi Krzyżowej 3 kwietnia pojawi się też następujące pytanie: "Kiedy zostanie zniesiona kara śmierci wciąż stosowana w wielu krajach? Kiedy zostanie wykreślona wszelka forma tortur?".
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.