„Pielgrzymka zaufania przez ziemię”, organizowana przez wspólnotę ekumeniczną z Taizé, dotarła na Ukrainę.
Od środy w Kijowie, w kościołach różnych wyznań chrześcijańskich, odbywają się spotkania młodzieży i czuwania modlitewne. Jutro pielgrzymi zaufania odwiedzą Lwów.
Na Ukrainę przybyło około 100 młodych ludzi z całej Europy, aby wraz z bratem Aloisem i braćmi z Taizé solidarnie wspierać naród ukraiński w trudnym czasie walki o wolność i niezależność. Wraz z tutejszą młodzieżą modlą się o pokój, prawdę i sprawiedliwość oraz o jedność między narodami. Spotkanie jest również okazją, aby dzielić się radością ze zmartwychwstania Jezusa z chrześcijanami różnych wyznań i z ludźmi niewierzącymi.
Jak powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Aleksander Kusyj, odpowiedzialny za przyjęcie młodzieży we Lwowie, spotkanie to jest niezwykle potrzebne młodym Ukraińcom ogarniętym dziś przez lęk i niepokój. „Ta pielgrzymka pokoju, pielgrzymka zaufania jest bardzo konkretnym przeżyciem jedności, przede wszystkim tej modlitwy o pokój razem. I w tych spotkaniach i modlitwach widać, że nie ważne jest to, kto do jakiego Kościoła należy, ale jak się modli, czy jest otwarty, czy umie się dzielić tym, co najważniejsze, co otrzymuje od Boga” – powiedział ks. Kusyj.
Inicjatorem ekumenicznych spotkań młodzieży i wielkiej modlitwy o pokój był brat Roger, założyciel wspólnoty z Taizé.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.