Marcin Meller kontra Adam Michnik

Środowisko liberalne na ogół odbiera wyborcze zwycięstwo Andrzeja Dudy jako katastrofę albo zagrożenie (vide Adam Michnik). Ale i z niego wyszedł głos uspokajający napiętą atmosferę (vide Marcin Meller).

Adam Michnik uważa, że zwycięstwo Dudy otwiera drogę do zwycięstwa PiS-u w wyborach parlamentarnych. - Co w konsekwencji otwiera drogę do tego, że Polska przestanie być państwem demokratycznym na takiej zasadzie, jak była dotąd [...] Ja powiem wprost, że to jest aksamitna droga do dyktatury. To jest niebezpieczne - uważa redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” i deklaruje, że jego dziennik zrobi „wszystko, żeby demokrację w naszym kraju obronić”.

Inaczej podchodzi do tej samej kwestii Marcin Meller w bijącym rekordy popularności komentarzu na Facebooku:

- Widzę, że jest nowa popularna gra towarzyska w internetach: kto emigruje, komu do drzwi załomocą o świcie, komu słów wolności śpiewać nie pozwolą itp.

Po pierwsze, proponuję coś na uspokojenie.

Po drugie, nic takiego się nie zdarzyło, po prostu arogancka i zdemoralizowana władza dostała kopa w wyborach.

A po trzecie, jak widzę, że na czele straszących dyktaturą jest Adam Michnik, który całkiem niedawno wieścił, że Komorowski przegra wybory, tylko jeśli by pijany przejechał na pasach zakonnicę w ciąży, a po pierwszej turze grzmiał, że nie odda Polski gówniarzom, zapominając, że sam kiedyś był zbuntowanym gówniarzem, to strasznie się przejmuję precyzją tej diagnozy, czego i Wam życzę.

Nowemu prezydentowi gratuluję zwycięstwa po imponującym wysiłku, życzę, by dotrzymał koncyliacyjnych obietnic z mowy po zwycięstwie, a wszystkim zestrachanym wizją pisowskich szwadronów śmierci zwracam uwagę, że Duda jest pierwszym politykiem PiS-u, którego Jarek nie może odwołać. I całkiem ciekawe, co z tego wyniknie. Pogadamy za dwa lata, a dzisiaj zamiast histeryzować, polecam jakieś dobre winko w miłym towarzystwie na świeżym powietrzu. A jak kto musi, to browara, trudno. Amen - kończy Meller, który w przeciwieństwie do Michnika nie traci dobrego humoru.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
19°C Niedziela
noc
18°C Niedziela
rano
22°C Niedziela
dzień
24°C Niedziela
wieczór
wiecej »