Marcin Meller kontra Adam Michnik

Środowisko liberalne na ogół odbiera wyborcze zwycięstwo Andrzeja Dudy jako katastrofę albo zagrożenie (vide Adam Michnik). Ale i z niego wyszedł głos uspokajający napiętą atmosferę (vide Marcin Meller).

Adam Michnik uważa, że zwycięstwo Dudy otwiera drogę do zwycięstwa PiS-u w wyborach parlamentarnych. - Co w konsekwencji otwiera drogę do tego, że Polska przestanie być państwem demokratycznym na takiej zasadzie, jak była dotąd [...] Ja powiem wprost, że to jest aksamitna droga do dyktatury. To jest niebezpieczne - uważa redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” i deklaruje, że jego dziennik zrobi „wszystko, żeby demokrację w naszym kraju obronić”.

Inaczej podchodzi do tej samej kwestii Marcin Meller w bijącym rekordy popularności komentarzu na Facebooku:

- Widzę, że jest nowa popularna gra towarzyska w internetach: kto emigruje, komu do drzwi załomocą o świcie, komu słów wolności śpiewać nie pozwolą itp.

Po pierwsze, proponuję coś na uspokojenie.

Po drugie, nic takiego się nie zdarzyło, po prostu arogancka i zdemoralizowana władza dostała kopa w wyborach.

A po trzecie, jak widzę, że na czele straszących dyktaturą jest Adam Michnik, który całkiem niedawno wieścił, że Komorowski przegra wybory, tylko jeśli by pijany przejechał na pasach zakonnicę w ciąży, a po pierwszej turze grzmiał, że nie odda Polski gówniarzom, zapominając, że sam kiedyś był zbuntowanym gówniarzem, to strasznie się przejmuję precyzją tej diagnozy, czego i Wam życzę.

Nowemu prezydentowi gratuluję zwycięstwa po imponującym wysiłku, życzę, by dotrzymał koncyliacyjnych obietnic z mowy po zwycięstwie, a wszystkim zestrachanym wizją pisowskich szwadronów śmierci zwracam uwagę, że Duda jest pierwszym politykiem PiS-u, którego Jarek nie może odwołać. I całkiem ciekawe, co z tego wyniknie. Pogadamy za dwa lata, a dzisiaj zamiast histeryzować, polecam jakieś dobre winko w miłym towarzystwie na świeżym powietrzu. A jak kto musi, to browara, trudno. Amen - kończy Meller, który w przeciwieństwie do Michnika nie traci dobrego humoru.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Atimeres
  26.05.2015 19:07
  W tych lękach michnikowców widzę tylko czkawkę nieczystych sumień.
  Na wszelki wypadek, tak profilaktycznie boją się, żeby jakaś lustracja ich nie objęła, jak zaczyna obejmować tego "spod żyrandola" (czytaj W. Sumlińskiego).
 • Jan76
  26.05.2015 19:26
  Michnik dostaje około 50% ogłoszeń publicznych, jeśli zmieni się rząd po prsotu GW przestanie istnieć.
 • circ
  26.05.2015 20:09
  Dlaczego jakiś Meller wyrósł na autorytet? Bo ma Rodziców?
 • c-a
  27.05.2015 14:55

  Pan Michnik to obrońca starego systemu .
  Przecież w czasach Solidarności jeździł po zakładach pracy i chwalił PZPR . Są świadkowie
  tych zdarzeń . Nigdy nie chciał rozpadu PZPR . On tylko chciał ten ustrój ,, zmodyfikować " .
  A ponadto to wróg Kościoła . Katolicy muszą się określić ! Nie można cały czas stać w rozkroku , to schizofrenia !!!

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Sobota
  dzień
  15°C Sobota
  wieczór
  12°C Niedziela
  noc
  10°C Niedziela
  rano
  wiecej »