Nowa Pięćdziesiątnica w Elblągu

Ponad 2,5 tysiąca osób przyszło na spotkanie modlitewne z ugandyjskim charyzmatykiem.

- Wczorajszy dzień był niezapomniany. Zstąpił na mnie Duch Święty - mówi pani Agnieszka ze Strzębowa. W rekolekcjach prowadzonych przez o. Johna Bashoborę uczestniczy wraz z rodziną po raz drugi. W ubiegłym roku byli w Zambrowie. - Było pięknie. Chcę, by Pan Jezus działał w mojej rodzinie.

- Moja córeczka ma ciężką mowę. Na te rekolekcje przyjechałam w jej intencji - opowiada pani Agnieszka. Jej zdaniem, stan zdrowia Zuzi po ubiegłorocznym spotkaniu modlitewnym z o. Bashoborą poprawił się.

Pani Agnieszka dostrzega także inne zmiany. - Ja się zmieniłam, zmieniło się moje zachowanie. Wcześniej obarczałam się tym, że Zuzia nie mówi. W czasie rekolekcji zrozumiałam, że tak nie jest. Zmienił się mój stosunek do modlitwy. Wcześniej byłam wierząca, chodziłam do kościoła, ale to wszystko było płytkie - przyznaje.

Druga intencja, z jaką przyjechała kobieta, to prośba o uzdrowienie chorego, cierpiącego księdza z jej parafii.

Trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne w Elblągu kończą się dzisiaj. Prowadzi je o. John Bashobora z Ugandy.

- Bóg teraz poszukuje mężczyzn i kobiet, którzy będą zarządzać światem. Ale mają zarządzać według konstytucji, którą im dał - mówił charyzmatyk w czasie konferencji.

O. John tłumaczył, że ta konstytucja polega na tym, że mamy zachowywać życie i kochać bezwarunkowo. Należy mieć współczucie dla innych. Powinna panować radość, cierpliwość, sprawiedliwość i pokój.

- Nasza konstytucja mówi, że mamy wyrzucać diabła - zaznaczył o. Bashobora.

- Prawo Pana ma pomagać nas kształtować, by nasze serce bardziej kochało Jezusa. On wyzwala ciebie i mnie, uwalnia moje grzechy - nauczał kapłan. Jak podkreśli o. John Bashobora jest jednak jeden warunek. Trzeba zaprosić Jezusa do swojego serca, do swojego życia po to, by to On był prawem w sercu człowieka.

Program każdego dnia rekolekcji był podobny. Rozpoczynał się od modlitwy uwielbienia i Różańca. Później był czas przeznaczony na konferencję. Godzina 15 to Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie Msza św. Dzień kończyła adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie. Cały czas trwała spowiedź.

Jednym z uczestników był Karol. O rekolekcjach z ugandyjskim charyzmatykiem dowiedział się w swojej wspólnocie Namaszczenie Ogniem, która szukała wolontariuszy. Karol był pod wrażeniem tego, co widział i słyszał. Sam przyszedł na to spotkanie z własnymi intencjami. - Z doświadczenia wiem, że Pan wysłuchuje moich próśb - mówi Karol.

W modlitewnym spotkaniu uczestniczył też kleryk Tomek. Cieszy się, że wśród ludzi, którzy uczestniczą w rekolekcjach, panuje wielka radość. - Nie znamy się, a mimo to uśmiechamy się do siebie. Pomagamy sobie nawzajem i choć jest nas około 2,5 tysiąca osób, nie ma tu ścisku, przepychanek, kłótni - dzieli się swoimi spostrzeżeniami kl. Tomek. - Dla mnie to zalążek Bożego porządku. Wszyscy przyszli tu z duchem modlitwy. Tu widać i czuć obecność Ducha Świętego. O. John często w czasie spotkania podkreśla, że to nowa Pięćdziesiątnica: wszyscy jedno, wszyscy wspólnie, łączy nas jeden duch - wylicza.

- Wydaje mi się, że to nie ustanie wraz z zakończeniem tych rekolekcji. Dla osób, które tu przybyły, łącznie ze mną, te trzy dni mogą być początkiem nowego przemienionego radością życia - mówi kl. Tomek.

- Na tych rekolekcjach, podobnie jak na każdych innych, modlę się w intencji rodziny, znajomych, siebie. Proszę o osobowe doświadczenie Pana Boga. Przecież nie jest On kimś abstrakcyjnym, dalekim. On jest blisko - tłumaczy kl. Tomek.

Rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez o. Bashoborę w Elblągu odbywają się po raz pierwszy.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
10°C Poniedziałek
noc
8°C Poniedziałek
rano
9°C Poniedziałek
dzień
9°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »