Tarnów: II Kongres Misyjny Dzieci

Koncerty zespołów, konkursy, loteria fantowa i wypuszczanie w niebo baloników pokoju - tak w Tarnowie będzie przebiegał II Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. Odbędzie się on 6 czerwca w tamtejszej parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny - początek o godz. 10. Chętni mogą się zgłaszać do 15 maja.

„Życia nie zmarnuję, gdy dzieciom świata miłość podaruję” – takie hasło będzie przyświecać kongresowym spotkaniom. Do udziału w nich organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci, a zwłaszcza należące do grup Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz ministrantów i członków innych wspólnot działających przy parafiach. Kongres będzie głównym punktem obchodów 150-lecia obecności Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w diecezji tarnowskiej. Dla każdego zgłoszonego dziecka przewidziany jest m.in. specjalny kongresowy cukierek o symbolicznym znaczeniu. „Chcemy zachęcać najmłodszych, aby potrafili dzielić się tym, co mają z dziećmi, które żyją w krajach misyjnych, często są głodne i nie mogą chodzić do szkoły" - powiedziała siostra Kinga Kozdrój, animatorka diecezjalna Dzieła Misyjnego Dzieci. Poinformowała, że mali członkowie PDMD składają w parafiach drobne sumy, zbliżone wartością do jednego cukierka. Grupy Dzieła działają w ponad 60 parafiach. "Chcemy zachęcać, aby kolejne powstawały przy pozostałych parafiach” - dodała zakonnica. Podczas Kongresu dzieci wezmą udział we Mszy św., spotkają się z biskupem ordynariuszem i z abp. Anatolem Milandou z Brazzaville (Republika Konga). Będą miały także okazję do rozmów z misjonarzami. W programie przewidziano również zabawy z wodzirejami, występ zespołu „Promyczki”, loterię fantową. Będzie też wesołe miasteczko i możliwość skorzystania z gastronomii. Z okazji Kongresu i 150-lecia działania PDMD w diecezji tarnowskiej ogłoszono także konkursy, których finał odbędzie się podczas czerwcowego spotkania. Pierwszy z nich polega na przygotowaniu kolorowego latawca o tematyce misyjnej, a drugi zachęca do stworzenia najdłuższego „łańcucha miłości”. Ma on się składać z jak największej liczby ogniw, a każde z nich ma symbolizować jedno ze zobowiązań, jakie podejmuje każde dziecko na rzecz swych rówieśników z krajów misyjnych, np. modlitwa, ofiara i osobiste wyrzeczenie. Zgłoszenia udziału w III Kongresie Misyjnym Dzieci przyjmuje: Wydział Misyjny tel. 0 (14) 631 73 70, e-mail: ddm@diecezja.tarnow.pl . Więcej o kongresie i konkursach można przeczytać na stronie www.misje.diecezja.tarnow.pl . eb

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  21°C Wtorek
  noc
  17°C Wtorek
  rano
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »