Drużyna Jezusa

W Szynwałdzie zakończył się piknik muzyczny „Stacja NIEBO".

To był zastrzyk dobrej energii i okazja, by posłuchać dobrej muzyki – mówi ks. Grzegorz Sroka, organizator, wikariusz w Szynwałdzie.

Program, podobnie jak w latach ubiegłych został tak opracowany, aby każdy, bez względu na wiek, znalazł coś dla siebie. Była więc sztafeta dla wszystkich i konkurs graficzny dla dzieci, koncerty: dziecięcego zespołu „Dzieci Boga” i „Shaddai”, a także zabawa taneczna, którą poprowadził zespół „Comodo”.

Nie zabrakło też modlitwy. Spotkanie zaczęła Msza św., a zakończyło uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzone przez Jana Budziaszka. – Na tę modlitwę sprowadziliśmy z Dębowca ogromną monstrancje, która ma ponad 2.5 metra – dodaje proboszcz. Organizatorzy zadbali też o specjalne oświetlenie monstrancji. – Bo to właśnie na tę część naszego pikniku przyjeżdża najwięcej osób, i to nie tylko z Szynwałdu, ale i z okolicy, a nawet Tarnowa – podkreślają organizatorzy.

Piknik był możliwy dzięki wielkiemu zaangażowaniu młodzieży. – Przy jego organizacji pracował sztab ludzi. To doskonała i sprawdzona ekipa. A ja naprawdę jestem zbudowany ich postawą i zaangażowaniem. Przygotowywaliśmy ten piknik od dawna, dziś do 2 w nocy, ale cieszymy się, bo wszystko idzie dobrze i zostało dopięte na ostatni guzik  – dodaje ks. Grzegorz.

Organizatorów na pikniku wyróżniały niebieskie koszulki z napisem „Drużyna Jezusa”. – Bo wszyscy gramy dla Jezusa – mówi Ilona Kudroń z Szynwałdu. – Impreza jest super, a młodzież naprawdę dużo może, jak już się za coś weźmie. Jeśli Pan Bóg prowadzi to wszystko się udaje – dodaje. – Zresztą wszystko cokolwiek robimy najpierw jest omadlane, również to spotkanie poprzedziła wtorkowa adoracja i uwielbienie Pana Jezusa – podkreśla ks. Grzegorz.

Piknik był również formą przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. – Chcemy, aby przyszłoroczna Stacja Niebo wpisała się w imprezy ŚDM. W Tygodni Misyjnym niedziela jest dniem przeżywanym w parafiach i chcemy, aby młodzież z różnych zakątków świata spędziła go na pikniku razem z naszymi rodzinami – mówi ks. Grzegorz.

Muzyczne spotkanie organizowane w parafii od sześciu lat już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń lokalnych. – W ciągu roku ludzie pytają o nie i czekają na nie – dodaje ks. Józef Michalski, proboszcz.
 

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
26°C Środa
wieczór
24°C Czwartek
noc
22°C Czwartek
rano
28°C Czwartek
dzień
wiecej »