O społeczną i duchową odnowę

Członkowie wspólnot i ruchów katolickich z całej Polski spotkają się 6 czerwca na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Będą też wspólnoty zakonne i delegacje wiernych z diecezji. ­- Chcemy powrócić do tego wielkiego wołania Jana Pawła II o odnowę oblicza ziemi. O to będziemy się wspólnie modlić - zapowiada ks. Adam Wodarczyk, inicjator czuwania.

Na pl. Piłsudskiego w Warszawie przybędą w sobotę 6 czerwca zarówno osoby, które 30 lat temu były na pl. Zwycięstwa lub w innych miejscach na spotkaniach z Janem Pawłem II, jak i młodzi, którzy narodzili się już po pielgrzymce z 1979 r. Spotkają się w jednym celu – by kontynuować modlitwę Jana Pawła II. – 30 lat temu, kiedy Jan Paweł II przybył do Polski, tak jak Mojżesz wezwał Ducha Bożego. Wtedy rozpoczęła się nasza wędrówka przez Morze Czerwone, które się rozstąpiło mocą Jego modlitwy. Dzisiaj może jeszcze bardziej potrzebujemy Ducha Świętego, bo nie zniewalają nas już zewnętrzne okoliczności systemu totalitarnego, ale zniewala nas często grzech, egoizm, różnorakie słabości, niewole, które gdzieś głęboko są ukryte w ludzkich sercach – mówi moderator generalny Ruchu Światło-Życie, ks. dr Adam Wodarczyk. Legion Maryi, Ruch Szensztacki, Odnowa w Duchu Świętym, Focolare, Sodalicja Mariańska – to zaledwie kilka z ruchów, które wezmą udział w ogólnopolskim czuwaniu w Warszawie. Wspólnoty będą się modlić o moc do składania świadectwa w nowym wieku i tysiącleciu chrześcijaństwa. „Umocnij nas w czasach, kiedy bezinteresowność przestaje inspirować innych do czynu. Kiedy trudno jest budować wspólnie, gdyż indywidualizm oraz interes grupowy wydaje się być ważniejszy” – to fragment modlitwy, którą wypowiedzą zebrani na placu. Będą się też modlić o odnowę życia społecznego i politycznego w Polsce. – Owocem Ducha Świętego jest radość. Dlatego będziemy uwielbiać Boga i tańcem, i śpiewem. Myślę, że Marek Filar ze Wspólnoty Radości Paschalnej z Gdyni porwie cały plac Piłsudskiego do tańca. Za wieczorny koncert odpowiedzialny jest Marcin Pospieszalski, który przygotowuje go wraz z zespołami Deus Meus, New Life M. i chórem Centrum Myśli Jana Pawła II. Będzie to też czas ewangelizacji. Duch Święty wzywa do świadectwa. Na placu będą obecni ewangelizatorzy z różnych wspólnot, z którymi będzie można porozmawiać – wyjaśnia ks. Wodarczyk. Metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Eucharystii i wygłosi homilię. Tuż przed Mszą św., o godz. 16.00, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odsłoni krzyż upamiętniający pielgrzymkę z 1979 r. Za organizację uroczystości odpowiada Ruch Światło-Życie i Centrum Myśli Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
 • baska
  04.06.2009 17:16
  czy to jest spotkanie konkurencyjne wobec Lednicy?
 • marta
  04.06.2009 21:40
  Myślę, że nie... Lednica to spotkanie młodych (w innym terminie jest Lednica Seniora czy Lednica Malucha). A w Warszawie 6 czerwca może przyjść każdy. W sposób szczególni Ci, którzy 30 lat temu przeżywali pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II, ale i ci, którzy jej nie znają, bo są za młodzi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  21°C Środa
  wieczór
  17°C Czwartek
  noc
  14°C Czwartek
  rano
  22°C Czwartek
  dzień
  wiecej »