Nie można przyznać ISIS prawa do roszczeń

Tzw. Państwu Islamskiemu ISIS nie można przyznać prawa do żadnych roszczeń terytorialnych czy suwerenności. Jego przedstawiciele nie mogą uzurpować prezentowania siebie jako prawdziwych wyznawców islamu.

Wskazał na to szef watykańskiej dyplomacji przypominając, że rozwiązanie konfliktu na Bliskim Wschodzie może przynieść tylko większa współpraca. Abp Paul Gallagher podkreślił, że w walce z dżihadem trzeba strategii globalnej, bo nie jest to problem jednego tylko regionu.

Sekretarz ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami w wywiadzie dla włoskiego dziennika La Stampa zaznaczył, że konieczne jest również zintensyfikowanie pomocy humanitarnej, głównie w Syrii i Iraku, oraz objęcie wsparciem tysięcy tamtejszych uchodźców. Przypomniał, że walka z islamskim terroryzmem dokonuje się także poprzez umacnianie instytucji państwa i postępu politycznego w krajach ogarniętych konfliktami. Podstawą wszelkich działań musi być godność każdej osoby oraz perspektywa dobra wspólnego, a nie partykularne interesy – podkreślił szef watykańskiej dyplomacji, odnosząc się tu m.in. do czerpania zysków z toczących się wojen przez światowe mocarstwa zainteresowane ropą i innymi bogactwami naturalnymi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  25°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  30°C Niedziela
  dzień
  30°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »