Oświadczenie kurii w sprawie ks. Charamsy

Biskup napomina, a ks. Charamsa zapowiada odejście z kapłaństwa.

Podajemy oświadczenie kurii pelplińskiej i ordynariusza, któremu podlega ks. Krzysztof Charamsa.

Oświadczenie w sprawie ks. Krzysztofa Charamsy:

"W związku z komunikatem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, dotyczącego deklaracji ks. Krzysztofa Charamsy i jego wypowiedzi medialnych, sprzecznych z Pismem Świętym i Nauczaniem Kościoła Katolickiego oraz mając na uwadze normy Kodeksu Prawa Kanonicznego, biskup pelpliński upomniał ks. Krzysztofa Charamsę, aby wrócił na drogę Chrystusowego Kapłaństwa.  Jednocześnie biskup pelpliński prosi kapłanów i wiernych o modlitwę w tej intencji".

Oświadczenie podpisał rzecznik biskupa pelplińskiego ks. dr Ireneusz Smagliński. Informacja ta pojawiła się na stronach kurii krótko po tym, jak rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi oświadczył, iż kapłan, który przyznał się publicznie do życia w związku gejowskim, został usunięty z pracy w watykańskich dykasteriach. Nie może też już wykładać na papieskich uczelniach.

W międzyczasie ks. Charamsa spotkał się poza Watykanem z włoskimi dziennikarzami. Był w towarzystwie swojego partnera. Obaj dali sobie zrobić sesję zdjęciową. W obszernej rozmowie z dziennikiem "Corriere della sera" ks. Charamsa zapowiedział: "Wiem, że muszę zrezygnować z kapłaństwa. Jeśli to zrobię jednak, to nie dla mojego partnera. Ta decyzja będzie efektem moich przemyśleń nad Magisterium Kościoła".

«« | « | 1 | » | »»
 • maciek1009
  04.10.2015 14:06
  Czy wy tez mieliscie wrazenie jak sluchaliscie wczoraj oswiadczenia tego ksiedza, gdy spokojnie mowil o sobie, o calej tej sytuacji ze przez niego przemawial wilk w owczej skórze?
 • Iskra
  04.10.2015 14:09
  biskup pelpliński upomniał ks. Krzysztofa Charamsę, aby wrócił na drogę Chrystusowego Kapłaństwa. Jednocześnie biskup pelpliński prosi kapłanów i wiernych o modlitwę w tej intencji".


  "Wiem, że muszę zrezygnować z kapłaństwa. Jeśli to zrobię jednak, to nie dla mojego partnera. Ta decyzja będzie efektem moich przemyśleń nad Magisterium Kościoła.

  Efekt przemyslen zostal ukazany rezygnacja z kaplanstwa. Przyczyna ta bedzie ujawniona przed Trybunalem Boga . On zna najglebsze tajniki naszego serca.
  Piekna jest postawa biskupa, ktory prosi o modlitwe za Krzysztofa. Ta modlitwa osobiscie zanosze aby Krzysztof otrzymal to swiatlo, ze jest przebaczenie milosiernego Ojca i oby nie stracil tego co jest najwazniejsze swojego miejsca w domu Ojca
 • DNA
  04.10.2015 16:41
  To przykład niedojrzałości i opętania. Na dodatek brak kultury. Pojawianie się na konferencji z kochankiem dyskredytuje tego człowieka i każde zadać pytanie o prawdziwość intencji i zapytać kogo reprezentuje.
 • Awa
  04.10.2015 19:59

  Kościół Chrystusowy przeżarty został, jak się to już parokrotnie w jego dziejach zdarzyło, przez niszczącą go od wewnątrz konspirację. Że nawet na najwyższych szczeblach hierarchii zagnieździło się przekonanie, że głoszone zasady moralne to pic, bzdura dla maluczkich, i wolno je dowolnie łamać, aby tylko w tajemnicy.

Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
29°C Sobota
wieczór
25°C Niedziela
noc
21°C Niedziela
rano
29°C Niedziela
dzień
wiecej »